reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ryczałt > Stawki i rozliczenia > Ryczałty za nocleg kierowców – najnowszy wyrok SN

Ryczałty za nocleg kierowców – najnowszy wyrok SN

Zapewnienie pracownikowi będącemu kierowcą samochodu ciężarowego warunków do spania w kabinie tego samochodu w czasie wykonywania przewozu w transporcie międzynarodowym nie pozbawia go prawa żądania od pracodawcy zwrotu kosztów noclegów określonych w przepisach o podróżach służbowych (uchwała Sądu Najwyższego z 12 czerwca 2014 r., II PZP 1/14).

Kierowca zatrudniony w firmie transportowej na stanowisku kierowcy dochodził od swojego pracodawcy, m.in. zapłaty ryczałtów (łącznie ponad 40 000 zł) za noclegi w czasie podróży służbowych w transporcie międzynarodowym za lata 2007–2009. W ocenie pracownika, korzystanie przez niego z miejsca do spania w kabinie samochodu w czasie wykonywanego przewozu za granicą nie pozbawia go prawa do zwrotu kosztów noclegu na warunkach ustalonych w przepisach o podróżach służbowych.


Przeczytaj w INFORLEX.PL Księgowość i Kadry cały artykuł Kierowca, który nocuje w samochodzie, może żądać ryczałtu za nocleg


Artykuł szczegółowo opisuje skutki dla firm najnowszego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie ryczałtów dla kierowców ciężarówek.

Co powinien zawierać wykaz środków trwałych ryczałtowca

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama