| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Ryczałt > Stawki i rozliczenia > Ryczałty za nocleg kierowców – najnowszy wyrok SN

Ryczałty za nocleg kierowców – najnowszy wyrok SN

Zapewnienie pracownikowi będącemu kierowcą samochodu ciężarowego warunków do spania w kabinie tego samochodu w czasie wykonywania przewozu w transporcie międzynarodowym nie pozbawia go prawa żądania od pracodawcy zwrotu kosztów noclegów określonych w przepisach o podróżach służbowych (uchwała Sądu Najwyższego z 12 czerwca 2014 r., II PZP 1/14).

Kierowca zatrudniony w firmie transportowej na stanowisku kierowcy dochodził od swojego pracodawcy, m.in. zapłaty ryczałtów (łącznie ponad 40 000 zł) za noclegi w czasie podróży służbowych w transporcie międzynarodowym za lata 2007–2009. W ocenie pracownika, korzystanie przez niego z miejsca do spania w kabinie samochodu w czasie wykonywanego przewozu za granicą nie pozbawia go prawa do zwrotu kosztów noclegu na warunkach ustalonych w przepisach o podróżach służbowych.


Przeczytaj w INFORLEX.PL Księgowość i Kadry cały artykuł Kierowca, który nocuje w samochodzie, może żądać ryczałtu za nocleg


Artykuł szczegółowo opisuje skutki dla firm najnowszego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie ryczałtów dla kierowców ciężarówek.

Co powinien zawierać wykaz środków trwałych ryczałtowca

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »