Jakie zmiany w zasadach korygowania deklaracji podatkowych nastąpiły od 30 lipca 2010 r.
REKLAMA
REKLAMA
Od 30 lipca 2010 r. kontrolowany ma nowy obowiązek - nie później niż w terminie 3 dni, zawiadomić organ kontroli skarbowej o złożeniu do właściwego organu podatkowego korygującej deklaracji zgodnie z art. 14 c ust. 2 ustawy o kontroli skarbowej oraz o złożeniu deklaracji korygującej deklarację złożoną zgodnie z art. 14c ust. 2 tej ustawy.
REKLAMA
Następnie organ podatkowy informuje niezwłocznie właściwy organ kontroli skarbowej o złożeniu korygującej deklaracji zgodnie z art. 14c ust. 2 ustawy o kontroli skarbowej oraz o złożeniu deklaracji korygującej deklarację złożoną zgodnie z art.14c ust. 2 tej ustawy.
Porównaj: Czy UKS może sprawdzić kto jest właścicielem rachunku bankowego
W tych skomplikowanych na pozór przepisach chodzi o zapobieganie zjawisku polegającego na tym, że podatnik koryguje zgodnie z sugestią UKS wskazane deklaracje, a po zniknięciu kontrolerów z firmy ponownie koryguje deklaracje tak, jakby kontroli nie było.
Polecamy serwis Koszty
Organ kontroli skarbowej kończy postępowanie kontrolne nie decyzją a wynikiem kontroli, gdy kontrolowany złożył zgodnie z art. 14c ust. 2 ustawy o kontroli skarbowej korygującą deklarację obejmującą w całości stwierdzone nieprawidłowości. Jeżeli kontrolowany złoży korygującą deklarację w zakresie nieprawidłowości stwierdzonych w postępowaniu kontrolnym zakończonym wynikiem kontroli organ kontroli skarbowej, który wydał wynik kontroli, podejmuje, w formie postanowienia, na które nie przysługuje zażalenie, zakończone postępowanie kontrolne. Czynności przeprowadzone w postępowaniu kontrolnym, które jest podejmowane, pozostają w mocy. Podjęcie postępowania ma być stosowane w przypadku wycofania się przez podatnika z przeprowadzonych kontroli.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat