reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Akcyza > Nowe banderole na tytoń od 1 stycznia 2011 roku

Nowe banderole na tytoń od 1 stycznia 2011 roku

Ministerstwo Finansów kolejny raz postanowiło „zamieszać” w banderolach i tym razem wzięło na cel banderole tytoniowe (nie papierosowe). W związku z tym, z dniem 1 stycznia 2011 r. nastąpi zmiana wzorów tych banderol, polegająca na ich „rozmnożeniu” z dotychczasowych dwóch na cztery wzory.

W chwili obecnej na opakowaniach tytoniu spotkać możemy 2 rodzaje banderol, tj. banderole nakładane na tytoń wyprodukowany w kraju oraz banderole na tytoń przywożony z zagranicy (zarówno importowany, jak i nabywany wewnątrzwspólnotowo).

Z dniem 1 stycznia 2011 r. zarówno banderole na tytoń krajowy, jak i banderole na tytoń zagraniczny występować będą w dwóch wersjach, tj. będą to banderole na opakowania zawierające do 200 gram tytoniu włącznie i banderole na opakowania zawierające większą ilość tytoniu.

W związku z tą zmianą, przez pewien czas w sklepach będziemy spotykać zarówno banderole stare jak i nowe, ponieważ zgodnie z art. 134 ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11 ze zm.).

Dotychczasowe („stare”) banderole będą ważne jeszcze tylko przez 6 miesięcy, czyli do 30 czerwca 2011 r. - zauważyć jednocześnie należy, iż Minister Finansów nie skorzystał z ustawowej możliwości przedłużenia ważności tych starych banderol na dłuższy okres.

Polecamy: Koniec starych banderol alkoholowych

Nowe wzory banderol opublikowane zostały w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 listopada 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz.U. Nr 221, poz. 1450).

Polecamy: VAT 2011

Polecamy: Podatki 2011

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama