reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Czy można odliczać VAT od paliwa do samochodów leasingowanych

Czy można odliczać VAT od paliwa do samochodów leasingowanych

Czy po 1 kwietnia 2014 r. mogę odliczać VAT od paliwa do leasingowanego samochodu z homologacją N1 (5-osobowy)? Umowa leasingu została zgłoszona do urzędu.

Tak, ale tylko wtedy, jeśli jest on w całości wykorzystywany na potrzeby działalności gospodarczej.

Aby skorzystać z prawa do odliczenia 100% VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup paliwa, będzie Pani musiała zgłosić do urzędu skarbowego fakt wykorzystywania samochodu wyłącznie do celów firmowych na formularzu VAT-26, a dodatkowo prowadzić ewidencję przebiegum pojazdu.

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

Jeżeli warunki te nie zostaną spełnione, to może Pani odliczyć 50% VAT naliczonego od paliwa, gdy samochód ma ładowność 500 kg lub większą.

PODSTAWA PRAWNA:

- art. 12 ust. 1 ustawy z 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw – Dz.U. z 2014 r. poz. 312

500 pytań o VAT - odpowiedzi z interpretacjami MF - PDF


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 3.0 – przewodnik po zmianach

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Pazik

Doradca podatkowy Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych w Poznaniu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama