Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Na jakich formularzach muszą rozliczyć się podatnicy opłacający zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych? W jakim terminie należy zapłacić podatek i złożyć deklaracje? Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne? Z jakich ulg i odliczeń mogą skorzystać ryczałtowcy? Jakie obowiązki ciążą na osobach rozliczających się w formie karty podatkowej?
Ryczałt jest uproszczoną formą opodatkowania. Podatnicy nie muszą np. co miesiąc składać do urzędu deklaracji podatkowych. Jednak mają mniej czasu niż podatnicy opodatkowani na zasadch ogólnych na roczne rozliczenie z fiskusem. Ryczałtowcy zeznanie muszą złożyć do końca stycznia po zakończeniu roku, za który się rozliczają. Tymczasem podatnicy rozliczający się z tych samych źródeł na zasadach ogólnych mają na to cztery miesiące, bo do końca kwietnia po zakończeniu roku, którego rozliczenie dotyczy.
Można też ubiegać się o odroczenie terminu złożenia zeznania rocznego PIT-28. Taką możliwość dają przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 z późn. zm.; dalej Ordynacja podatkowa). Organ podatkowy, na wniosek podatnika, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może odraczać terminy przewidziane w przepisach prawa podatkowego.
W tym miejscu zeznania wystarczy wpisać nazwę urzędu skarbowego, do którego wysyłany jest lub w którym składany jest PIT-28. Nie trzeba natomiast wpisywać adresu tego urzędu.
W wierszu 5 podatnicy powinni wpisać przychody określone przez organ podatkowy na podstawie art. 17 ustawy o ryczałcie. Zgodnie z tym artykułem w przypadku nieprowadzenia ewidencji lub prowadzenia jej niezgodnie z warunkami wymaganymi do uznania jej za dowód w postępowaniu podatkowym, a także w przypadku stwierdzenia istnienia związków gospodarczych podatnika, o których mowa w art. 25 ustawy o PIT, organ podatkowy określi wartość niezaewidencjonowanego przychodu, w tym również w formie oszacowania, i określi od tej kwoty ryczałt według stawek, które stanowią pięciokrotność stawek, które byłyby zastosowane do przychodu w przypadku jego ewidencjonowania, z tym jednak, że ryczałt ten nie może być wyższy niż 75 proc. przychodu.
W kolejnych pozycjach wierszy wykazuje się przychody opodatkowane poszczególnymi stawkami ryczałtu.
W części C. zeznania PIT-28 dokonuje się również określenie udziału procentowego przychodów opodatkowanych poszczególnymi stawkami ryczałtu w ogólnej sumie przychodów.
Udział ten wylicza się według następującego wzoru:
• (przychód opodatkowany daną stawką podzielony przez sumę kwot z poz. 42 i 49) x 100 proc. = udział procentowy
Następnie należy dokonać tej samej operacji dla przychodów opodatkowanych karnymi stawkami ryczałtu. Udział ten wylicza się według następującego wzoru:
• (przychód opodatkowany daną karną stawką ryczałtu podzielony przez sumę kwot z poz. 42 i 49) x 100 proc. = udział procentowy
Wynik takiego wyliczenia należy następnie wpisać w poszczególnych pozycjach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, stosując ogólnie przyjęte zasady zaokrąglania.
UWAGA !
Wpływy z podatku dochodowego opłacanego w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów osób duchownych stanowią dochód budżetu państwa. Wpływy z karty podatkowej stanowią dochody gmin.
• wydatki na cele rehabilitacyjne, ponoszone przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne (poz. 64).
Jeśli podatnik będzie chciał z któregoś odliczenia skorzystać (z wyjątkiem odliczenia straty i składek na ubezpieczenia społeczne) dodatkowo będzie musiał wypełnić załączniki PIT/O i PIT/D.
W poz. 65 części D. należy wpisać przychód po odliczeniach.
Stawki ryczałtu obowiązujące w 2005 r.
20 proc. – od przychodów osiąganych w zakresie wolnych zawodów,
10 proc. – od przychodów z odpłatnego zbycia praw majątkowych lub nieruchomości wykorzystywanych w działalności gospodarczej,
8,5 proc. – z działalności usługowej, w tym działalności gastronomicznej w zakresie przychodów ze sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5 proc.; z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze do kwoty stanowiącej równowartość 4000 euro, od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt wynosi 20 proc.,
5,5, proc. – od przychodów z działalności wytwórczej, robót budowlanych lub w zakresie przewozów ładunków taborem samochodowym o ładowności powyżej 2 ton,
3,0 proc. – od przychodów z działalności gastronomicznej, z wyjątkiem przychodów ze sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5 proc.; od przychodów z działalności usługowej w zakresie handlu.
Jeżeli podatnik zobowiązany do prowadzenia ewidencji przychodów prowadzi działalność, z której przychody są opodatkowane różnymi stawkami, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych ustala się według stawki właściwej dla przychodów z każdego rodzaju działalności, pod warunkiem że ewidencja przychodów jest prowadzona w sposób umożliwiający określenie przychodów z każdego rodzaju działalności. W razie gdy nie prowadzi ewidencji w sposób zapewniający ustalenie przychodów dla każdego rodzaju działalności, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 8,5 proc. przychodów, z tym że w przypadku osiągania również przychodów w zakresie wolnych zawodów ryczałt wynosi 20 proc. (albo 17 proc. w przypadku osiągania również przychodów w zakresie świadczenia usług).
Podatnicy opodatkowani w formie ryczałtu lub karty nie mogą rozliczyć się wspólnie z małżonkiem ani w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.
Przychody po dokonaniu tych odliczeń wykazuje się po zaokrągleniu do pełnego złotego. Zaokrąglenia dokonuje się dla poszczególnych stawek. Dla stawek karnych wyliczeń dokonuje się poza zeznaniem, wpisując w pozycji 85 wyniki tych wyliczeń. Zanim to zrobimy, podstawę opodatkowania dla każdej ze stawek karnych zaokrąglamy. Dopiero później wyliczamy sumę tak wyliczonych podstaw cząstkowych i wpisujemy ją w poz. 85.
Zaokrągleń dokonuje się w ten sposób, że kwoty wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych.
Lista organizacji pożytku publicznego, na rzecz których wpłata umożliwia odliczenie, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (www. ms.gov.pl).
Warto przypomnieć, że podatnicy opłacający podatek w formie karty podatkowej są zwolnieni z obowiązku prowadzenia ksiąg, składania zeznań podatkowych, deklaracji o wysokości uzyskanego dochodu oraz wpłacania zaliczek na podatek dochodowy. Podatnicy ci są jednak zobowiązani wydawać na żądanie klienta rachunki i faktury, o których mowa w odrębnych przepisach, stwierdzające sprzedaż wyrobu, towaru lub wykonanie usługi, oraz przechowywać w kolejności numerów kopie tych rachunków i faktur w okresie pięciu lat podatkowych, licząc od końca roku, w którym wystawiono rachunek lub fakturę.
Ponadto przedsiębiorcy opłacający podatek w formie karty muszą co miesiąc, do dnia 7 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni (a za grudzień w terminie do dnia 28 grudnia), wpłacać na rachunek urzędu skarbowego określoną kwotę podatku (którą określi w decyzji naczelnik urzędu skarbowego) pomniejszoną o zapłaconą składkę na powszechne ubezpieczenie zdrowotne.
Po zakończeniu roku należy złożyć w urzędzie skarbowym w terminie do dnia 31 stycznia deklarację o wysokości zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej, w poszczególnych miesiącach, składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Wybierając jako formę opodatkowania kartę podatkową, trzeba również wiedzieć, że nie można skorzystać z różnego rodzaju ulg i odliczeń, np. z ulgi remontowej czy rehabilitacyjnej.
Stawki karty podatkowej określone są kwotowo. Ich wysokość uzależniona jest m.in. od: rodzaju i zakresu prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników, liczby mieszkańców miejscowości, w której prowadzona jest działalność gospodarcza.
W pierwszej kolejności ryczałtowcy mogą obniżyć przychody o kwoty, zapłaconych w roku podatkowym składek, określonych w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. nr 137, poz. 887 z późn. zm.), bezpośrednio na własne ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe, oraz na wymienione ubezpieczenia osób współpracujących. W przypadku podatników rozliczających się na zasadach ogólnych, którzy w danym roku podatkowym wykazali stratę z prowadzonej działalności gospodarczej, a następnie w kolejnym roku podatkowym wybrali ryczałt jako formę opodatkowania, istnieje możliwość odliczenia tej straty od przychodów opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym. Przy odliczaniu tej straty stosuje się przepisy wynikające z art. 9 ust. 3 ustawy o PIT. Zgodnie z jego treścią stratę poniesioną w roku podatkowym można rozliczyć w najbliższych kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych, z tym że wysokość obniżenia przychodów w którymkolwiek z tych lat nie może przekroczyć 50 proc. kwoty tej straty.
Ponadto przychody opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym obniżyć można o:
– wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesione w roku podatkowym przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne;
– wydatki ponoszone przez podatnika z tytułu użytkowania sieci internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł;
– darowizny przekazane organizacjom pożytku publicznego realizującym cele wymienione w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego;
– darowizny przekazane na cele kultu religijnego;
– wydatki na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) udzielonego podatnikowi na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, a mianowicie: budowa budynku mieszkalnego, wniesienie wkładu do spółdzielni mieszkaniowej na nabycie prawa do nowo budowanego budynku mieszkalnego albo lokalu mieszkalnego w takim budynku, zakup nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w takim budynku, nadbudowa lub rozbudowa budynku na cele mieszkalne, przebudowa (przystosowanie) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne.
Jeżeli podatnik uzyskuje przychody opodatkowane różnymi stawkami, odliczeń tych dokonuje się od każdego rodzaju przychodu proporcjonalnie w takim stosunku, w jakim poszczególne przychody opodatkowane różnymi stawkami pozostają w ogólnej kwocie przychodów.
Podatnik może skorzystać z odliczeń od obliczonego już ryczałtu. Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o ryczałcie ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w pierwszej kolejności ulega obniżeniu o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej w roku podatkowym przez podatnika, jednak w wysokości nie wyższej niż 7,75 proc. podstawy wymiaru składki. Ponadto ryczałt można pomniejszyć o kwotę dokonanej darowizny pieniężnej na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zmniejszenie to nie może przekroczyć jednak kwoty stanowiącej 1 proc. wykazanego w zeznaniu rocznym ryczałtu. Ponadto warto pamiętać, iż darowizna ta powinna zostać udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy organizacji pożytku publicznego oraz powinna zostać dokonana w okresie między 1 lutego a 31 grudnia roku podatkowego oraz ewentualnie pomiędzy 1 stycznia a dniem złożenia zeznania za rok podatkowy, nie później jednak niż do 31 stycznia roku następnego.
Powinni mieć na uwadze przede wszystkim zmiany prawa podatkowego, jakie obowiązują w tym zakresie w 2005 r. Polegają one na: wprowadzeniu możliwości opodatkowania ryczałtem przychodów uzyskiwanych z najmu (umów pokrewnych) przez podatników, którzy równocześnie prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, z której przychody nie podlegają opodatkowaniu tym ryczałtem, np. aptekarze, architekci; wskazaniu danych, jakie ma zawierać ewidencja wyposażenia; zmianie limitu odliczania darowizn przekazywanych na cele określone w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, organizacjom prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych określonych w tej ustawie, realizującym te cele, oraz na cele kultu religijnego. Od 1 stycznia 2005 r. kwota odliczenia z tego tytułu nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6 proc. przychodu; wydłużeniu okresu dokonywania wpłat na rzecz organizacji pożytku publicznego, uprawniających do 1-proc. zmniejszenia podatku. W zeznaniu podatkowym składanym za 2005 r. podatnicy mogą zmniejszać podatek o wpłaty dokonywane od dnia 1 lutego 2005 r. do dnia złożenia zeznania za 2005 r., nie dłużej jednak niż do dnia 31 stycznia 2006 r. Należy pamiętać o zmianie przepisu dotyczącego zaokrągleń kwot pomniejszania podatku z tytułu wpłat dokonanych na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zmniejszenie będzie zaokrąglane do pełnych dziesiątek groszy w dół. Warto przypomnieć o nałożeniu na podatników korzystających z odliczenia z tytułu przekazanych darowizn obowiązku wykazania w zeznaniu rocznym kwoty przekazanej darowizny, kwoty odliczonej darowizny oraz wskazania obdarowanego poprzez podanie m.in. jego nazwy i adresu. Ponadto od 1 stycznia 2005 r. wprowadzono ulgę na internet, czyli możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych z tytułu użytkowania sieci internet w wysokości nieprzekraczającej 760 zł rocznie.
Podatnicy powinni sprawdzić, czy faktycznie działalność w całym roku podatkowym podlegała opodatkowaniu ryczałtem, mając na uwadze zakres podmiotowy i przedmiotowy, obowiązujące limity, podwyższenia stawek.
W zakresie limitów uprawniających do korzystania z ryczałtu ewidencjonowanego:
• wysokość rocznego przychodu osiągniętego w 2004 r. uprawniająca do skorzystania z ryczałtu ewidencjonowanego w 2005 r. nie mogła być wyższa niż 1 094 675 zł – z wyliczenia: 4,3787 zł (kurs euro z 1 października 2004 r.) x 250 000 euro = 1 094 675 zł;
• wysokość rocznego przychodu osiągniętego w 2004 r. uprawniająca do kwartalnego rozliczania ryczałtu w 2005 r. nie mogła być wyższa niż 109 467,50 zł – z wyliczenia: 4,3787 zł (kurs euro z 1 października 2004 r.) x 25 000 euro = 109 467,50 zł;
• wysokość przychodu 4000 euro, z tytułu umów najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze powodująca zmianę stawki z 8,5 proc. na 20 proc. wynosiła 17 514, 80 zł z wyliczenia: 4,3787 (kurs euro z 1 października 2004 r.) x 4000 euro = 17 514, 80 zł.
Z treści art. 6 ust. 1 ustawy o PIT wynika, iż zasadą jest odrębne opodatkowanie małżonków od osiąganych przez nich dochodów. Natomiast w ust. 2 tego przepisu ustawodawca przewidział łączne opodatkowanie małżonków od sumy ich dochodów, określając jednocześnie warunki, jakie należy spełnić, by skorzystać z tej preferencyjnej formy opodatkowania. Zgodnie z tym przepisem małżonkowie podlegający obowiązkowi podatkowemu, między którymi istnieje wspólność majątkowa, pozostający w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy, mogą być jednak (z zastrzeżeniem ust. 8) na wniosek wyrażony we wspólnym zeznaniu rocznym (z zastrzeżeniem art. 6a) opodatkowani łącznie od sumy swoich dochodów określonych zgodnie z art. 9 ust. 1 i 1a ustawy o PIT, po uprzednim odliczeniu, odrębnie przez każdego z małżonków, kwot określonych w art. 26 ustawy o PIT; w tym przypadku podatek określa się na imię obojga małżonków w podwójnej wysokości podatku obliczonego od połowy łącznych dochodów małżonków, z tym że do sumy tych dochodów nie wlicza się dochodów (przychodów) opodatkowanych w sposób zryczałtowany na zasadach określonych w tej ustawie.
Opisany sposób opodatkowania nie ma zastosowania, w sytuacji gdy chociażby do jednego z małżonków mają zastosowanie przepisy art. 30c lub ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. Zasada ta, o czym stanowi treść art. 6 ust. 9 ustawy o PIT, nie dotyczy osób, o których mowa w art. 1 pkt 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym (tj. osób fizycznych osiągających przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej), niekorzystających jednocześnie z opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej na zasadach określonych w art. 30c albo w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym.
Fakt, że podatnik nie osiągnął żadnych dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym, pozostaje bez znaczenia dla możliwości zastosowania preferencyjnego sposobu opodatkowania małżonków, gdyż ustawodawca wyraźnie wskazuje na okoliczność zastosowania do podatnika przepisów ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. W związku z powyższym, nawet w sytuacji gdy podatnik nie osiągnął żadnego przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej, nie jest możliwe wspólne opodatkowanie osiągniętych dochodów wraz z małżonką – interpretacja Urzędu Skarbowego w Płocku z 11 października 2005 r. (nr 1419/UPO-415-153/05/RL).
Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają przychody osób fizycznych z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 14 ustawy o PIT, w tym również, gdy działalność ta jest prowadzona w formie spółki cywilnej osób fizycznych lub spółki jawnej osób fizycznych. W myśl art. 6 ust. 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym podatnicy opłacają w roku podatkowym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności wymienionej w ust. 1, jeżeli: 1) w roku poprzedzającym rok podatkowy: a) uzyskali przychody z tej działalności, prowadzonej wyłącznie samodzielnie, w wysokości nie przekraczającej 250 000 euro lub b) uzyskali przychody wyłącznie z działalności prowadzonej w formie spółki, a suma przychodów wspólników spółki z tej działalności nie przekroczyła kwoty 250 000 euro, 2) rozpoczną wykonywanie działalności w roku podatkowym i nie korzystają z opodatkowania w formie karty podatkowej – bez względu na wysokość przychodów. Kwoty wyrażone w euro przelicza się na walutę polską według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego w dniu 1 października roku poprzedzającego rok podatkowy. Jeżeli podatnik w roku poprzedzającym rok podatkowy prowadził działalność samodzielnie, a także w formie spółki, to stosownie do treści art. 6 ust. 5 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, opłaca w roku podatkowym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych: 1) odrębnie z działalności wykonywanej samodzielnie i odrębnie z działalności wykonywanej w formie spółki, gdy spełnia warunki określone w ust. 4 pkt 1 albo 2) z działalności wykonywanej samodzielnie, gdy spełnia warunek określony w ust. 4 pkt 1 lit a), a z działalności wykonywanej w formie spółki – gdy spełnia warunek określony w ust. 4 pkt 1 lit b). Zatem limit przychodów uprawniający do opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych dla każdego z rodzajów działalności, zarówno prowadzonej w formie spółki cywilnej, jak i samodzielnie, jest liczony odrębnie. Dla ustalenia wielkości przychodów za 2005 rok, uprawniających do korzystania w 2006 roku z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, należy przyjąć odrębnie limity przychodów z działalności prowadzonej samodzielnie i odrębnie z działalności prowadzonej w formie spółki – interpretacja Drugiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej z 13 kwietnia 2005 r. (nr PDF/415-0022/05).
Obowiązki podatnika opodatkowanego w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych regulują przepisy rozdziału 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, nie przewidując obowiązku pisemnego zawiadomienia organu podatkowego o przerwach w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Ponadto pojęcie zawieszenia działalności gospodarczej nie zostało zdefiniowane ani w przepisach o podatkach dochodowych, ani w nowej ustawie o swobodzie działalności gospodarczej (poprzednio prawo działalności gospodarczej) ani też w przepisach dotyczących ewidencji podatników.
W związku z powyższym zawieszenie bądź wznowienie działalności gospodarczej należy zgłaszać jedynie w tych przypadkach, w których istnieje prawny obowiązek zgłaszania tego faktu do urzędu skarbowego z powodów podatkowych – interpretacja Urzędu Skarbowego Poznań-Wilda z 5 sierpnia 2005 r. (nr DD-415/18/05).
Na podstawie art. 9a ust. 2 ustawy o PIT, podatnicy mogą wybrać sposób opodatkowania dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej na zasadach określonych w art. 30c ustawy o PIT (podatek liniowy), poprzez złożenie właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego oświadczenia o wyborze tego sposobu opodatkowania. Wybór tego sposobu opodatkowania dotyczy wszystkich form prowadzenia działalności, do których mają zastosowanie przepisy ustawy o PIT.
Podatnik może korzystać z opodatkowania dochodów uzyskanych z działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej na zasadach określonych w art. 30c ustawy o PIT, tj. w wysokości 19 proc. podstawy obliczenia podatku. Równocześnie może, osiągając przychody z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie, opłacać zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, pod warunkiem złożenia właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego pisemnego oświadczenia o zastosowaniu tej formy opodatkowania - interpretacja Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź-Bałuty z 22 lutego 2005 r. (nr I/415-3-3/05/ZDB).
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji
kliknij tutaj.
Potwierdź zapis
Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.
Serwisy Spółek Grupy INFOR PL dbają o Twoją prywatność
My i nasi partnerzy (w łącznej liczbie: 891), na podstawie wyrażonej zgody lub uzasadnionego interesu, przetwarzamy dane osobowe, takie jak: adresy IP i unikalne identyfikatory, wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam, reklamy oparte na ograniczonych danych i pomiarach reklam oraz podobne technologie w następujących celach: spersonalizowane reklamy, wybór spersonalizowanych treści, pomiar reklam i treści, badanie odbiorców oraz ulepszanie usług. Wykorzystanie ich pozwala nam zapewnić Państwu maksymalną wygodę przy korzystaniu z naszych serwisów poprzez zapamiętanie Państwa preferencji i ustawień na naszych stronach.
Pliki cookie, identyfikatory urządzeń lub podobne identyfikatory online (np. identyfikatory oparte na logowaniu, identyfikatory przypisywane losowo, identyfikatory sieciowe) w połączeniu z innymi informacjami (takimi jak rodzaj przeglądarki i informacje w niej zawarte, język, rozmiar ekranu, obsługiwane technologie itp.) mogą być przechowywane lub odczytywane na Twoim urządzeniu celem rozpoznania urządzenia za każdym razem, gdy następuje połączenie z aplikacją lub witryną internetową – w celach tutaj przedstawionych.
W dowolnym momencie mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących przetwarzanych informacji, a także wyrażenia sprzeciwu odnośnie przetwarzania tych danych lub ich wycofania, które na podstawie uzasadnionego interesu nie wymagają Państwa zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej wcześniej zgody. W celu zmiany ustawień (przycisk "USTAWIENIA ZAAWANSOWANE") lub wycofania zgody (przycisk "WYCOFUJĘ ZGODĘ") na przetwarzanie danych, należy wyświetlić okno z ustawieniami, klikając w link "Zmień ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce strony. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza ich akceptację, co będzie skutkowało zapisywaniem danych osobowych opisanych powyżej na Państwa urządzeniach przez wszystkie serwisy internetowe Spółek Grupy INFOR PL.