| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Porady prawne > Dostarczanie posiłków do zakładu pracy

Dostarczanie posiłków do zakładu pracy

Bar gastronomiczny dostarcza gotowe posiłki do zakładu pracy. Na fakturze dokumentującej sprzedaż bar stosuje stawkę 7 proc. Zakład pracy zażądał korekty faktury stwierdzając, że posiłki mają charakter posiłków regeneracyjnych objętych zwolnieniem z VAT. Czy zakład pracy ma rację?

Nie W mojej ocenie przepisy nie zwalniają z opodatkowania samej dostawy posiłków dla finalnego odbiorcy, jakim jest zakład pracy. Dostawa taka jest klasyfikowana według PKWiU ex 55.5 i obejmuje usługi dostarczania posiłków dla odbiorców zewnętrznych. Stosowne przepisy nie wprowadzają rozróżnienia na posiłki regeneracyjne i zwykłe posiłki. Zastosowanie będzie miała stawka 7 proc. Żądanie zakładu pracy jest zatem nieuzasadnione.
Grzegorz Gałacki
radca prawny kancelaria Hananim Galacki w Konstancinie-Jeziornie
Podstawa prawna:
§ 40 rozporządzenia Ministra Finansów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 97, poz. 970 z późn.zm.).


Czytaj także

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Smolińska-Wiśnioch

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »