reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Rachunkowość > Programy księgowe > Nowoczesny księgowy i technologia

Nowoczesny księgowy i technologia

Komfort pracy księgowego w dużej mierze zależy od organizacji czasu pracy. W tym zawodzie, jak w żadnym, uzależnieni jesteśmy od kalendarza, do którego trzeba się wpasować. Miesiąc księgowego trwa do 25 dnia miesiąca. Pojawia się pytanie: jak sensownie go poukładać, żeby mieć wystarczającą ilość czasu dla klientów, dla rodziny i siebie? Odpowiadamy na nie w artykule na podstawie doświadczeń księgowych.

Organizacja pracy księgowego

Laik widzący kalendarz księgowego na ścianie może się przestraszyć, co 3-4 dzień zaznaczony jest wielkim czerwonym kółkiem i oznacza termin, który trzeba dochować. Tutaj nie ma pobłażliwości, księgowi wiedzą, że jak nie dotrzymają któregoś z terminów to będzie się to wiązało z jeszcze większą ilością pracy. Trzeba będzie złożyć korektę, czasem napisać oświadczenie, przedstawić wyjaśnienie, a w skrajnych przypadkach zapłacić karę do urzędu za opóźnienie. Terminy wynikają z przepisów i nie mamy na nie wpływu.

Budowanie relacji z Klientem

Praca księgowego uzależniona jest także od współpracy z przedsiębiorcami. Dopóki przedsiębiorcy nie dostarczą pełnej dokumentacji swoich kosztów dotąd księgowy nie może w pełni pracować i zamknąć miesiąca księgowego. Dużo zależy więc od organizacji i obowiązkowości klientów danego księgowego, a także wypracowanych zasad współpracy i zbudowanej relacji pomiędzy księgowym a przedsiębiorcą.

Co jeszcze pomoże w organizacji pracy księgowego? Zobaczcie film, w którym dzielimy się naszym doświadczeniem i wnioskami:

Program dla biur rachunkowych

W połączeniu obu elementów, czyli zachowaniu terminów i zbudowaniu idealnej współpracy z przedsiębiorcami pomaga księgowym technologia.

Po pierwsze technologia przyspiesza pracę - programy księgowe często są połączone z programami do fakturowania lub pozwalają importować gotowe pliki z fakturami. Rozwiązanie to sprawia, że faktury przychodowe przedsiębiorcy zaksięgowane są automatycznie. Dokumenty kosztowe z kolei dołączone w formie zdjęć lub plików pdf mogą zostać zmienione na pliki cyfrowe bez konieczności ręcznego przepisywania danych z faktur do systemu przez księgowego.

Sprawdź: INFORLEX SUPERPREMIUM

Po drugie technologia usprawnia współpracę księgowego i przedsiębiorcy - księgowy może dzisiaj udostępnić swoim klientom wiele kanałów przesyłania dokumentów. Faktury kosztowe często przedsiębiorcy otrzymują mailem, który mogą łatwo przekazać do księgowego. Przesyłanie dokumentów ułatwi również dysk w chmurze, na który na bieżąco przedsiębiorca może przesyłać dokumenty. Księgowy do wyboru ma również gotowe narzędzia, za pomocą których przedsiębiorca robi zdjęcie faktury a dokument automatycznie zostaje wprowadzony do programu księgowego.

Można powiedzieć, że technologia pomaga przedsiębiorcom terminowo przesyłać dokumenty kosztowe, to z kolei pozwala księgowemu rozłożyć pracę równomiernie w trakcie miesiąca.

Autorka: Marta Jacak, InFakt

InFakt łączy obsługę księgową przez biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji www oraz mobile. Firma specjalizuje się w obsłudze branż IT, Internet, reklama, media. Osoby, które nie prowadzą jeszcze działalności, mogą skorzystać z pomocy i usługi Zakładania Firmy.

inFakt zaprasza księgowych i przedsiębiorców na szkolenia o zmianach podatkowych w 2018 r.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

inFakt

inFakt to firma oferująca nowoczesne usługi księgowe i fakturowe

Zdjęcia

Nowoczesny księgowy i technologia /shutterstock.com
Nowoczesny księgowy i technologia /shutterstock.com

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Jakie zmiany w podatkach i ZUS wprowadza Tarcza antykryzysowa 4.0

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama