| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Portal otwartych zasobów edukacyjnych KIBR

Portal otwartych zasobów edukacyjnych KIBR

Już można korzystać z portalu otwartych zasobów edukacyjnych Krajowej Izby Biegłych Rewidentów. Projekt powstał z myślą o wszystkich biegłych rewidentach pragnących podwyższyć swoje kompetencje cyfrowe w wybranych obszarach. Stworzenie portalu ma na celu przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego wśród biegłych rewidentów.

KIBR wspiera biegłych rewidentów w rozwoju kompetencji cyfrowych

Szybko postępujący rozwój technologiczny, za którym nie nadążają dotychczas zdobyte umiejętności oraz niedostosowanie dostępnej oferty szkoleniowej do potrzeb osób w zakresie doskonalenia ich kompetencji cyfrowych to główne przyczyny wykluczenia cyfrowego osób starszych - tak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród biegłych rewidentów w ramach projektu Efektywni50+.

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, która była patronem projektu, postanowiła walczyć z tym zjawiskiem. Portal otwartych zasobów edukacyjnych ma na celu przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia cyfrowego wśród biegłych rewidentów poprzez zapewnienie im dostępu do darmowych szkoleń internetowych.

Szkolenia mają podnieść kompetencje cyfrowe w zakresie analizy danych, raportowania, sprawozdawczości oraz organizacji przechowywania dokumentów. Kursy szkoleniowe udostępnione na portalu powstały z myślą o pracownikach, którzy ukończyli 50 rok życia. Twórcy programu dołożyli starań, by zarówno treści merytoryczne, jak i metody i techniki szkolenia odpowiadały rzeczywistym potrzebom i oczekiwaniom tej właśnie grupy.

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

Projekt powołania portalu otwartych zasobów edukacyjnych to realizacja jednego z działań w ramach programu przyjętego podczas czerwcowego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów. Nowe władze zobowiązały się wówczas przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu wśród biegłych rewidentów.

Portal otwartych zasobów edukacyjnych Krajowej Izby Biegłych Rewidentów

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK