| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Vademecum > Księgowi i rewidenci > Bezpłatne szkolenia dla biegłych rewidentów w 2016 roku

Bezpłatne szkolenia dla biegłych rewidentów w 2016 roku

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów planuje zrealizować od czerwca do października 2016 r. cykl szkoleń dla swoich członków z zakresu usług innych niż badanie sprawozdań finansowych. Chęć uczestnictwa w takich szkoleniach można zgłaszać do 30 stycznia 2016 r. Projekt jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

– Biegli rewidenci w dzisiejszych realiach gospodarczych muszą dbać o rozwój innych usług. Od tego będzie zależała ich konkurencyjność na rynku – wyjaśnia Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR i przewodnicząca Komisji ds. szkoleń. Stąd pomysł KIBR na realizację w ramach grantu szwajcarskiego cyklu szkoleń z usług innych niż usługa badania sprawozdań finansowych.

Biegli rewidenci będą mogli wziąć udział w szkoleniach z zakresu m.in. usług poświadczających np. dotyczących odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw, usług wyceny czy audytu projektów finansowanych z dotacji unijnych i innych dotacji publicznych.

– Przedstawiciele naszej profesji już mają odpowiednie kompetencje, teraz chcemy je uporządkować i przygotować ich do świadczenia na rynku tych nowych usług – dodaje Ewa Sowińska.

Przewodnik po zmianach przepisów 2015/2016 dla firm

Szkolenia odbywać się będą na przestrzeni czerwca i października 2016 roku i planowane są wstępnie w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przedstawiciele samorządu nie wykluczają jednak możliwości zorganizowania ich także w innych lokalizacjach w przypadku takiego zapotrzebowania.

Do 30 stycznia można zgłaszać chęć uczestnictwa

Pierwszym etapem projektu jest zebranie od biegłych rewidentów deklaracji chęci uczestnictwa w szkoleniach. Oświadczenie można złożyć za pośrednictwem ankiety dostępnej w osobistych profilach biegłych na stronie www.kibr.org.pl.

Odsetki 2016 – rewolucyjne zmiany

Od wyników ankiety zależeć będzie ostateczny kształt szkoleń. – Ankiety pozwolą nam sprawdzić, jakimi tematami szkoleń biegli rewidenci są najbardziej zainteresowani, gdzie biegli chcą się szkolić i w jakich terminach. To pozwoli nam zaprojektować produkt najbardziej odpowiadający na potrzeby środowiska – dodaje na zakończenie przewodnicząca Komisji ds. szkoleń.

Ankiety można wypełniać do 30 stycznia 2016 r.

Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »