Biegli rewidenci muszą dostosować działalność do MSRF

REKLAMA
Komisja Nadzoru Audytowego sprawująca nadzór publiczny nad systemem zapewnienia jakości rewizji finansowej zatwierdziła do stosowania w Polsce wydawane przez Radę Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (IAASB):
1) Międzynarodowe Standardy Badania,
2) Międzynarodowe Standardy Usług Przeglądu,
3) Międzynarodowe Standardy Usług Atestacyjnych Innych niż Badania i Przeglądy,
4) Historyczne Informacje Finansowe,
5) Międzynarodowy Standard Kontroli Jakości 1.
Gorące tematy dla biur rachunkowych
Kompleksowo i na licznych przykładach książka omawia tematy dotyczące SLIM VAT, KSeF oraz pracy zdalnej.
Kup książkę
Rola biegłego rewidenta w poprawie jakości sprawozdania finansowego
Komisja Nadzoru Audytowego poinformowała, że te standardy będą miały zastosowanie:
● w przypadku firm audytorskich wykonujących badania lub przeglądy sprawozdań finansowych jednostek zainteresowania publicznego – do badania i przeglądów sprawozdań sporządzonych za okresy kończące się 31 grudnia 2016 r. i później,
● w odniesieniu do podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych niewykonujących badania lub przeglądów sprawozdań jednostek zainteresowania publicznego – do badania i przeglądów sprawozdań sporządzonych za okresy kończące się 31 grudnia 2017 r. i później,
● do usług atestacyjnych innych niż badania i przeglądy historycznych informacji finansowych rozpoczętych 1 stycznia 2017 r. i później.
Podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych wykonujące badania lub przeglądy sprawozdań jednostek zainteresowania publicznego, sporządzonych za okresy kończące się pomiędzy 31 grudnia 2016 r. a 31 grudnia 2017 r., muszą dostosować swoją działalność do nowych zasad wewnętrznej kontroli jakości do 1 stycznia 2016 r., a pozostałe firmy audytorskie – do 1 stycznia 2017 r.
Instrukcje VAT. 15 praktycznych procedur dla podatników
Publikacja przedstawia wytyczne dotyczące rozliczania VAT i akcyzy od sprowadzanych samochodów. Omawia także kwestie związane z płatnościami faktur na rachunek bankowy, stosowaniem split payment oraz wyborem kwartalnego rozliczenia na rok 2024.
Sprawdź
Istnieje również możliwość dobrowolnego, wcześniejszego stosowania nowych standardów przez podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych.
oprac. Paweł Muż
Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>
REKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Komentarze(0)
Pokaż: