reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wyższe stawki podatków lokalnych w 2011 r.

Wyższe stawki podatków lokalnych w 2011 r.

Stołeczni radni uchwalili wysokość stawek podatków lokalnych - od nieruchomości i środków transportowych - które będą obowiązywać w Warszawie w 2011 roku. W większości będą to stawki maksymalne, określone przez ministra finansów.

O 2 grosze wzrośnie stawka podatku od budynków mieszkalnych, która w 2011 roku wynosić będzie 67 groszy za metr kwadratowy powierzchni użytkowej.

Natomiast wysokość podatku od powierzchni, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, wyniesie 21,05 zł m kw. (54 gr więcej niż przed rokiem).

Według wyliczeń ratusza, wzrost stawek podatków będzie oznaczał, że np. właściciel mieszkania o powierzchni użytkowej 70 m kw., wraz z udziałem w gruncie o powierzchni 30 m kw., zapłaci w miesiącu 17 gr więcej. Właściciel domu o powierzchni użytkowej 150 m kw., wraz z działką o powierzchni 800 m kw., będzie płacić miesięcznie o 1,59 zł więcej niż przed rokiem.

Właściciele ciągników siodłowych, przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą, o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) zespołu pojazdów równej lub wyższej 12 ton zapłacą w przyszłym roku 2858,47 zł. Taką samą stawkę podatku określono za samochód ciężarowy o takiej DMC. Za przyczepę lub naczepę o DMC wynoszącej łącznie z pojazdem 12 i więcej ton trzeba będzie zapłacić 2209,40 zł.

Stawki podatków są na poziomie górnych stawek, ogłoszonych przez ministerstwo finansów. Jedynie w przypadku środków transportowych radni zdecydowali o ich obniżeniu o 10 proc. dla tych, które zostały wyprodukowane w 2009 r. i nowszych. Ma to zachęcić podatników do posiadania jak najnowszego taboru.

Tak, jak w tym roku, także w 2011 r. niższymi stawkami podatku nie będą objęte pojazdy napędzane paliwami ekologicznymi.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama