REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polecamy książkę „Awans gwarantowany”

„Awans gwarantowany” Jay A. Conger, Allan H. Church
„Awans gwarantowany” Jay A. Conger, Allan H. Church

REKLAMA

REKLAMA

Autorzy książki „Awans gwarantowany”, Jay A. Conger, Allan H. Church, pokazują konkretne procesy stosowane przez firmy do identyfikacji i wspierania talentów – procesy, których znajomość może znacząco przyspieszyć rozwój kariery. Wskazują pięć kompetencji, które musi posiąść każdy lider, jeśli pragnie wspinać się po korporacyjnej drabinie. A także doradzają, jak prawidłowo przygotować się do testów, ankiet i badań symulacyjnych stosowanych podczas procesów identyfikowania ludzi najlepiej nadających się na stanowiska przywódcze. Patronat medialny nad książką objął Infor.

Autopromocja

Potencjał przywódczy to klucz do awansów i najwyższych szczebli hierarchii organizacyjnej.  Większość firm trzyma jednak listy swoich największych talentów w ścisłej tajemnicy. Jeszcze ściślej strzeże się informacji dotyczących procesów oceniania wykorzystywanych do typowania przyszłych liderów. Zastanawiasz się nad tym, co musisz zrobić, aby piąć się w górę po szczeblach kariery? Na co będzie zwracać uwagę twój szef, oceniając twój potencjał? Co się stanie, gdy trafisz na listę talentów? Niniejsza książka uchyla rąbka tajemnicy i podpowiada, jak obrać i utrzymać właściwy kurs – jak podążać ścieżką szybkiej kariery.

Jay Conger i Allan Church, eksperci w dziedzinie rozwoju kompetencji przywódczych, odwołują się do wyników licznych badań i swoich wieloletnich doświadczeń, aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Prezentują pięć kluczowych umiejętności, które odróżniają ludzi o dużym potencjale od wszystkich innych. Skupiając się na zwiększaniu swoich kompetencji w każdym z tych obszarów, możesz wywrzeć wpływ na proces oceny twojej osoby i oddziaływać na to, jak twój szef i współpracownicy postrzegają cię w warunkach zawodowych. Swoje rady dotyczące praktyki i doskonalenia się w każdym z tych kluczowych obszarów autorzy ilustrują licznymi przykładami – dotyczącymi zarówno doświadczeń ludzi, którzy właśnie otrzymali swój pierwszy awans, jak i tych, którym niewiele już brakuje do objęcia najwyższych stanowisk w firmie. Co jednak należy podkreślić, wyznaczone przez nas kluczowe czynniki mają charakter umiejętności o bardziej holistycznym charakterze, łączą różne elementy powszechnie wykorzystywanych i stosowanych narzędzi oceny kompetencji. Bez względu na to, jaki proces oceny potencjału jest stosowany w twojej organizacji, można wskazać pięć uniwersalnych kompetencji, które wyróżniają ludzi o dużym potencjale na tle wszystkich innych. Jeśli chcesz być o krok przed innymi, musisz dbać o te czynniki przez całą swoją karierę – piszą we wstępie do książki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wokół procesów oceny pracowników pod kątem dużego potencjału, czyli procesów identyfikowania ludzi najlepiej nadających się na stanowiska przywódcze, wykształciła się cała branża. Powstały setki firm konsultingowych specjalizujących się w zarządzaniu, agencji rekrutacyjnych czy firm psychologicznych oferujących testy, ankiety i badania symulacyjne.  W książce  Awans gwarantowany znajdziesz dokładne wyjaśnienie, jak się do nich przygotować, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Od testów poznawczych (na przykład testów na inteligencję), przez narzędzia oceny osobowości (twoje predyspozycje i potencjalne słabostki), aż po prowadzone na żywo assessment centers czy internetowe symulacje (wiedza, ocena sytuacji, podejmowanie decyzji).  Wszystkie te narzędzia mają swoje mocniejsze i słabsze strony, fakt pozostaje jednak faktem – w dzisiejszych realiach organizacyjnych trudno się wymknąć z trybów maszyny wykorzystywanej do oceny dużego potencjału. Bo ostatecznie jednak wszystko sprowadza się do tego, jak ocenią cię inni.

Przyznając ci status pracownika o dużym potencjale, twój przełożony przyjmuje – na podstawie wielu różnych czynników – że będziesz awansował w organizacji. Mowa tu o takich czynnikach, jak inteligencja, cechy osobowości, motywacja do uzyskiwania jak najlepszych wyników, umiejętność wyciągania wniosków z nabytych doświadczeń, podstawowe umiejętności przywódcze i związane z zarządzaniem czy wiedza funkcjonalna. Oczywiście z dnia na dzień nie staniesz się bystrzejszy, nie zmienisz swojej osobowości ani istotnie nie wpłyniesz na swoje wyniki testów, możesz jednak oddziaływać na to, jak twój szef i współpracownicy postrzegają cię w pracy. Omówione w książce kluczowe czynniki to coś, na co masz realny wpływ. To zestawy kompetencji, które możesz znacznie udoskonalić. Skupiając się na zwiększaniu swoich możliwości w każdym z tych obszarów, możesz wywrzeć wpływ na proces oceny twojej osoby. Dzięki nim nie tylko rozwiniesz swój potencjał przywódczy, ale także  dowiesz się, jak świadomie pokierować swoją karierą zawodową.

AUTORZY

Jay A. Conger jest ekspertem w dziedzinie wspierania rozwoju kompetencji przywódczych. Pracował z tysiącami liderów i napisał piętnaście książek oraz ponad sto artykułów dotyczących różnych aspektów przywództwa. Prowadzi badania nad przywództwem w Claremont McKenna College i jest jednym z najbardziej cenionych nauczycieli zarządzania.

Allan H. Church jest wiceprezesem w firmie PepsiCo i odpowiada w niej za ocenę i rozwój talentów w skali globalnej. Jest doświadczonym praktykiem w dziedzinie zarządzania talentami i rozwoju organizacji. Opracował wiele różnych strategii i narzędzi wykorzystywanych do wspierania rozwoju talentów na całym świecie. Jest autorem kilku książek oraz ponad stu pięćdziesięciu artykułów dotyczących teorii i praktyki przywództwa, jak również badań prowadzonych w tej dziedzinie. Prowadzi zajęcia z zarządzania talentami na Teachers College przy Columbia University. Prowadzi również badania w ramach Society for Industrial and Organizational Psychology.

REKOMENDACJE

Przekazując tę książkę swoim czytelnikom, Conger i Church w zasadzie gwarantują im awans. To niezwykle czytelna mapa drogowa, z której jasno wynika, co należy robić, żeby się wyróżnić i przewodzić z maksymalną skutecznością.

Claudia Raigoza, menedżer produktu, First Data Corporation

Praktyczna i poparta faktami naukowymi książka o tym, jak maksymalnie wykorzystać swój potencjał i utrzymać się na szczycie. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie zostać przywódcą i sprawnie dostosowywać się do zmieniających się realiów świata.

Peter M. Fasolo, wiceprezes i dyrektor ds. HR, Johnson & Johnson

Książka Awans gwarantowany wskazuje czynniki, które mogą znacząco przyspieszyć twoją karierę i zagwarantować, że podczas dyskusji o rozwoju talentów twoje nazwisko nie zostanie pominięte.

Chris Kempczinski, prezes, McDonald’s USA

Awans gwarantowany

Daj się zauważyć i rozwijaj swoją karierę

Jay A. Conger, Allan H. Church

Wydawnictwo MT Biznes

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

Obligacje skarbowe [maj 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Kasowy PIT dla przedsiębiorców z przychodami do 250 tys. euro od 2025 roku. I tylko do transakcji fakturowanych [projekt ustawy]

Ministerstwo Finansów przygotowało i opublikowało 24 kwietnia 2024 r. projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Ta nowelizacja przewiduje wprowadzenie kasowej metody rozliczania podatku dochodowego. Z tej metody będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, a także ci przedsiębiorcy, których przychody w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Coraz więcej kontroli firm logistycznych. Urzędy celno-skarbowe sprawdzają pozwolenia na uproszczenia celne

Urzędy celno-skarbowe zintensyfikowały kontrole firm logistycznych. Chodzi o monitoring pozwoleń na uproszczenia celne, szczególnie tych wydanych w czasie pandemii. Jeśli organy celno-skarbowe natrafią na jakiekolwiek uchybienia, to może dojść do zawieszenia pozwolenia, a nawet jego odebrania.

Ostatnie dni na złożenia PIT-a. W pośpiechu nie daj szansy cyberoszustowi! Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Obecnie już prawie co drugi Polak (49%) przyznaje, że otrzymuje podejrzane wiadomości drogą mailową. Tak wynika z najnowszego raportu SMSAPI „Bezpieczeństwo Cyfrowe Polaków 2024”. Ok. 20% Polaków niestety klika w linki zawarte w mailu, gdy wiadomość dotyczy ważnych spraw. Jak zauważa Leszek Tasiemski, VP w firmie WithSecure – ostatnie dni składania zeznań podatkowych to idealna okazja dla oszustów do przeprowadzenia ataków phishingowych i polowania na nieuważnych podatników.

Czy przepis podatkowy napisany w złej wierze nie rodzi normy prawnej? Dlaczego podatnicy unikają stosowania takich przepisów?

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą często kontestują obowiązki nakładane na podstawie przepisów podatkowych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym w takim natężeniu – może na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy wprowadzono drakońskie przepisy tzw. popiwku – pisze prof. Witold Modzelewski. Dlaczego tak się dzieje?

Szef KAS: Fundacje rodzinne nie są środkiem do unikania opodatkowania

Szef Krajowej Administracji skarbowej wydał opinię zabezpieczającą w której potwierdził, że utworzenie fundacji, wniesienie do niej akcji i następnie ich sprzedaż nie będzie tzw. „unikaniem opodatkowania”, mimo wysokich korzyści podatkowych. Opinię zabezpieczające wydaje się właśnie w celu rozstrzygnięcia, czy proponowana czynność tym unikaniem by była.
Przedmiotowa opinia została wydana na wniosek przedsiębiorcy, który planuje utworzenie rodzinnej platformy inwestycyjnej przy wykorzystaniu Fundacji poprzez wniesienie do niej m.in. akcji spółki. Natomiast spółka jest właścicielem spółek zależnych, które uzyskują przychody prowadząc działalność operacyjną w różnych krajach świata. 

Laptopy otrzymane przez uczniów i nauczycieli zwolnione z PIT - rozporządzenie MF

Laptopy oraz bony na laptopy, otrzymane w 2023 r. przez uczniów i nauczycieli, są zwolnione z PIT – wynika z rozporządzenia MF, które weszło w życie we wtorek 23 kwietnia 2024 r.

Kontyngent możliwym lekarstwem na cła

Każdy towar o statusie celnym nieunijnym w momencie wjazdu na terytorium UE obciążony jest długiem celnym. Dług ten wynika z unijnych przepisów prawa. Uzależniony jest od kodu taryfy celnej, wartości celnej towaru, pochodzenia oraz zastosowanej waluty dla danej transakcji. Unia Europejska stoi na straży konkurencyjności swoich rodzimych przedsiębiorstw, a to oznacza, że ma wielorakie narzędzia do swojej dyspozycji, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie naszym przedsiębiorcom. Jednym z takich narzędzi jest cło ochronne (odwetowe), którego celem jest ochrona produkcji unijnej przed konkurencją z krajów trzecich. Często cło to występuje z cłem antydumpingowym, którego z kolei celem jest wyrównanie cen rynkowych towaru sprowadzanego z krajów trzecich z towarem produkowanym w UE.

Rozliczenie składki zdrowotnej za 2023 rok - termin w 2024 roku, zasady [komunikat ZUS]. Jak wypełnić i do kiedy złożyć ZUS DRA lub ZUS RCA?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że część płatników składek - osób prowadzących pozarolniczą działalność - musi przekazać do ZUS roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za rok 2023. W dniu 20 maja 2024 r. mija termin na złożenie ZUS DRA lub ZUS RCA za kwiecień 2024 r., w którym uwzględnione będzie to rozliczenie.

REKLAMA