REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akcja PIT – doradcy podatkowi pomogą osobom z niepełnosprawnością

Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Samorząd zawodowy doradców podatkowych
Akcja PIT – doradcy podatkowi pomogą osobom z niepełnosprawnością /shutterstock.com
Akcja PIT – doradcy podatkowi pomogą osobom z niepełnosprawnością /shutterstock.com
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Doradcy podatkowi od wielu lat pomagają osobom z niepełnosprawnością rozliczyć się z fiskusem. W poszczególnych regionach są przeprowadzane akcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem tych osób. W tym roku przeprowadzona zostanie jednodniowa akcja ogólnopolska w dniu 2 kwietnia. Niektóre Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych zaplanowały pomoc w dłuższym okresie.

W ramach pomocy udzielane są przez doradców podatkowych bezpłatne konsultacje podatkowe w sprawie rozliczeń rocznych na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Doradcy podatkowi udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące m.in.: źródła przychodów, ulgi na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin, ulgi na Internet, ulgi na dzieci, pozostałych ulg tzw. ogólnodostępnych; ulgi nie odliczone w poprzednich latach, kwestii 1%, zachęcając do przekazywania podatku na ten cel oraz zasad rozliczenia wspólnego małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci.

REKLAMA

Autopromocja

Akcję w wielu regionach wspierają Marszałkowie danego Województwa.

Zarządy wielu Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych podjęły decyzję o przeprowadzeniu pomocy w dniu 2 kwietnia br. Niektóre akcje rozpoczęły już wcześniej i zamierzają jednocześnie kontynuować ją dłużej.

W akcję zaangażował się Zarząd Oddziału Kujawsko-Pomorskiego KIDP. Poniżej dane doradców, którzy zadeklarowali swój udział w niniejszej akcji, z zastrzeżeniem kontaktu osobistego w kancelarii bądź e-mailowo: Bogusława Drobysz-Szulc, Kancelaria w Toruniu przy ul. Kościuszki 13 A/2, adres e-mail: drobysz@post.pl. W tym regionie pomocy udzielać tez będzie doradca podatkowy Grażyna Dekańska z Bydgoszczy, przy ul. Modrzewiowa 18 lok.25, adres e-mail: gra.dek@wp.pl.

Tradycyjnie w Akcji PIT udział bierze Oddział Opolski KIDP. Patronat nad akcją obejmie Marszałek Województwa Opolskiego. Zarząd ustalił termin przeprowadzenia akcji na 1-5 kwietnia br.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tym czasie będą pełnione dyżury telefoniczne w od godz. 10:00 do 15:00. W dniu otwartym (3.04.) w godz. pracy kancelarii będą udzielane bezpłatne porady przy wypełnianiu zeznań rocznych.

Także Śląski Oddział KIDP jak co roku organizuje Akcję PIT dla niepełnosprawnych. Dyżury doradców podatkowych zaczynają się od 19 marca i potrwają do 25 kwietnia br. (w każdy wtorek i czwartek w godz. 9-15).

Doradcy podatkowi dyżurują pod numerem 513 152 218. Tą drogą osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej Doradca Podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt. W regionie śląskim akcja ma już swój piękny jubileusz.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajową Izbę Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Mazowiecki Oddział KIDP także jest zainteresowany i będzie uczestniczył w akcji PITdoradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością w dniu 2 kwietnia 2019 r. Oddział zwrócił się do Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika z prośbą o objęciem patronatem ww. akcji.

Przystąpienie do akcji zadeklarowały także inne Oddziały KIDP, m.in.: Lubelski, Lubuski, Łódzki, Małopolski, Podkarpacki, Pomorski, Warmińsko-Mazurski, Świętokrzyski i Zachodniopomorski.

Polecamy: PIT 2019. Komentarz

W regionie świętokrzyskim porady w zakresie sporządzenie PIT dla osób niepełnosprawnych będą udzielane 2 kwietna 2019 r. w Biurze Doradcy Podatkowego Czesława Kaczyńskiego, Kielce (25-522), ul. Nowy Świat 50 (parter) w godz. 9-15

REKLAMA

Niektóre Oddziały KIDP podjęły działania celem przekazania informacji o planowanej akcji do fundacji i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne oraz lokalnych mediów, np. Oddział Łódzki. Osoby zainteresowane sporządzeniem PIT za 2018 r. oraz możliwością skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej mogą kontaktować się z dyżurującym doradcą podatkowym 2 kwietnia w godz. 9-15.

Wielkopolski Oddział KIDP także jest zainteresowany przyłączeniem się do przedmiotowej Akcji. W dniu 2 kwietnia br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Wielkopolskiego Oddziału KIDP odbędzie się telefoniczna ogólnopolska Akcja PIT – doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością. Bezpłatnych telefonicznych konsultacji będzie udzielać Pani Ewa Szypowicz Wiceprzewodnicząca KRDP pod nr tel. 723 571 250 w biurze Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych. Dane kontaktowe do Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych znajdują się na stronie www.kidp.pl

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany w Ordynacji podatkowej 2024. Likwidacja terminu na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty podatku po wyroku TSUE i TK, rozszerzenie zakresu domniemania zachowania terminu doręczenia pisma

Likwidacja ograniczenia czasowego na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty powstałej w wyniku orzeczenia TSUE lub TK oraz rozszerzenie zakresu domniemania zachowania terminu doręczenia pism do organów podatkowych – to najważniejsze nowości zawarte w projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilku innych ustaw, który został opublikowany 14 czerwca 2024 r. Nowe przepisy mają wejść w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia, a więc najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

Zmiany w VAT. Uproszczenia dla drobnych przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia z VAT

Szykują się zmiany w VAT. Małe firmy będą miały możliwość korzystania ze zwolnienia z VAT w innych krajach UE niż ten, w którym mają siedzibę. Tak wynika z planowanej nowelizacji ustawy o VAT. Dotyczy to zarówno firm z Polski, jak i z innych krajów członkowskich UE.

Dotacje dla śląskich przedsiębiorców na transformację działalności w 2024 roku. Od kiedy nabór wniosków?

W dniu 27 czerwca 2024 r. powinien zostać uruchomiony nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów badawczo-rozwojowych, planowanych do realizacji przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność w województwie śląskim. 

Komisja Europejska uruchamia wobec Polski procedurę nadmiernego deficytu. Otwarcie możliwe w lipcu 2024 r. Jakie skutki? Co dalej?

Komisja Europejska poinformowała 19 czerwca 2024 r., że jej zdaniem uzasadnione jest otwarcie procedury nadmiernego deficytu m.in. wobec siedmiu państw członkowskich UE (w tym Polski) i zamierza zaproponować Radzie UE jej otwarcie w lipcu br. Zdaniem ekspertów banku PKO BP to sygnał, że m.in. nie ma przestrzeni do zwiększania wydatków budżetowych.

REKLAMA

Unijna Odprawa Scentralizowana w Imporcie (CCI), Faza 1. Kurs e-learningowy Komisji Europejskiej

Departament Ceł Ministerstwa Finansów poinformował, że Komisja Europejska przygotowała moduł e-learningowy opisujący założenia "Unijnej Odprawy Scentralizowanej w Imporcie (CCI), Faza 1" w ramach Unijnego Kodeksu Celnego. 

Projekt zmian w składce zdrowotnej. Już wiemy kiedy trafi do Sejmu

Projekt zmian składki zdrowotnej i uproszczenia sposobu jej wyliczania powinien trafić do Sejmu po wakacjach. Natomiast jeszcze przed wakacjami sejmowymi minister finansów Andrzej Domański ma spotkać się z Lewicą w celu ostatecznego uzgodnienia propozycji zawartych w projekcie.

Wyrok TSUE dot. nadpłaty VAT. Prawo do zwrotu nadpłaconego podatku wskutek błędnej ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej

TSUE w wyroku z 21 marca 2024 r. zapadłym w sprawie C‑606/22 orzekł, że wykazanie nadpłaty podatku VAT i dochodzenie jej zwrotu dopuszczalne jest również wtedy, gdy sprzedaż z zawyżoną stawką VATu odbywała się na rzecz konsumentów na podstawie paragonów z kas rejestrujących (fiskalnych), a więc nie wyłącznie wówczas, gdy wystawiano faktury. Naczelny Sąd Administracyjny - w oczekiwaniu na powyższe orzeczenie - zawiesił kilka prowadzonych postępowań. Po wyroku TSUE postępowania te zostały podjęte na nowo i oczekują na rozstrzygnięcia.

W bankomacie Euronetu wypłacisz maksymalnie jednorazowo 200 zł (tylko 18 czerwca). Dlaczego? To akcja protestacyjna

We wtorek 18 czerwca 2024 r. w bankomatach Euronetu można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł. Wprowadzone ograniczenie to akcja protestacyjna Euronetu, która - jak powiedział PAP prezes Euronet Polska Marek Szafirski - ma zwrócić uwagę na sytuację operatorów bankomatów.

REKLAMA

Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. MRPiPS przygotował zmianę rozporządzenia

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotował 13 czerwca 2024 r. projekt zmieniający rozporządzenie w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, który ma wejść w życie przed 1 lipca 2024 r. Co się zmieni?

Karty przedpłacone - jak rozliczać w VAT. Czy tak samo jak bony?

Aktualnie w obrocie gospodarczym często można się spotkać z różnego rodzaju kartami przedpłaconymi. Jak takie karty przedpłacone należy rozliczać dla celów VAT? Czy może tak samo jak bony (towarowe i usługowe)? A także czy niewykorzystane środki na kartach przedpłaconych należy opodatkować VAT?

REKLAMA