REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akcja PIT – doradcy podatkowi pomogą osobom z niepełnosprawnością

Krajowa Izba Doradców Podatkowych
Samorząd zawodowy doradców podatkowych
Akcja PIT – doradcy podatkowi pomogą osobom z niepełnosprawnością /shutterstock.com
Akcja PIT – doradcy podatkowi pomogą osobom z niepełnosprawnością /shutterstock.com
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Doradcy podatkowi od wielu lat pomagają osobom z niepełnosprawnością rozliczyć się z fiskusem. W poszczególnych regionach są przeprowadzane akcje, które cieszą się dużym zainteresowaniem tych osób. W tym roku przeprowadzona zostanie jednodniowa akcja ogólnopolska w dniu 2 kwietnia. Niektóre Oddziały Krajowej Izby Doradców Podatkowych zaplanowały pomoc w dłuższym okresie.

W ramach pomocy udzielane są przez doradców podatkowych bezpłatne konsultacje podatkowe w sprawie rozliczeń rocznych na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Doradcy podatkowi udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące m.in.: źródła przychodów, ulgi na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin, ulgi na Internet, ulgi na dzieci, pozostałych ulg tzw. ogólnodostępnych; ulgi nie odliczone w poprzednich latach, kwestii 1%, zachęcając do przekazywania podatku na ten cel oraz zasad rozliczenia wspólnego małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci.

Autopromocja

Akcję w wielu regionach wspierają Marszałkowie danego Województwa.

Zarządy wielu Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych podjęły decyzję o przeprowadzeniu pomocy w dniu 2 kwietnia br. Niektóre akcje rozpoczęły już wcześniej i zamierzają jednocześnie kontynuować ją dłużej.

W akcję zaangażował się Zarząd Oddziału Kujawsko-Pomorskiego KIDP. Poniżej dane doradców, którzy zadeklarowali swój udział w niniejszej akcji, z zastrzeżeniem kontaktu osobistego w kancelarii bądź e-mailowo: Bogusława Drobysz-Szulc, Kancelaria w Toruniu przy ul. Kościuszki 13 A/2, adres e-mail: drobysz@post.pl. W tym regionie pomocy udzielać tez będzie doradca podatkowy Grażyna Dekańska z Bydgoszczy, przy ul. Modrzewiowa 18 lok.25, adres e-mail: gra.dek@wp.pl.

Tradycyjnie w Akcji PIT udział bierze Oddział Opolski KIDP. Patronat nad akcją obejmie Marszałek Województwa Opolskiego. Zarząd ustalił termin przeprowadzenia akcji na 1-5 kwietnia br.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tym czasie będą pełnione dyżury telefoniczne w od godz. 10:00 do 15:00. W dniu otwartym (3.04.) w godz. pracy kancelarii będą udzielane bezpłatne porady przy wypełnianiu zeznań rocznych.

Także Śląski Oddział KIDP jak co roku organizuje Akcję PIT dla niepełnosprawnych. Dyżury doradców podatkowych zaczynają się od 19 marca i potrwają do 25 kwietnia br. (w każdy wtorek i czwartek w godz. 9-15).

Doradcy podatkowi dyżurują pod numerem 513 152 218. Tą drogą osoby niepełnosprawne mogą uzyskać informacje o przysługujących im ulgach i uprawnieniach podatkowych. Na życzenie osoby niepełnosprawnej Doradca Podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt. W regionie śląskim akcja ma już swój piękny jubileusz.

„Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym” to dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Krajową Izbę Doradców Podatkowych – Oddział Śląski. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Mazowiecki Oddział KIDP także jest zainteresowany i będzie uczestniczył w akcji PIT – doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością w dniu 2 kwietnia 2019 r. Oddział zwrócił się do Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika z prośbą o objęciem patronatem ww. akcji.

Przystąpienie do akcji zadeklarowały także inne Oddziały KIDP, m.in.: Lubelski, Lubuski, Łódzki, Małopolski, Podkarpacki, Pomorski, Warmińsko-Mazurski, Świętokrzyski i Zachodniopomorski.

Polecamy: PIT 2019. Komentarz

W regionie świętokrzyskim porady w zakresie sporządzenie PIT dla osób niepełnosprawnych będą udzielane 2 kwietna 2019 r. w Biurze Doradcy Podatkowego Czesława Kaczyńskiego, Kielce (25-522), ul. Nowy Świat 50 (parter) w godz. 9-15

Niektóre Oddziały KIDP podjęły działania celem przekazania informacji o planowanej akcji do fundacji i organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne oraz lokalnych mediów, np. Oddział Łódzki. Osoby zainteresowane sporządzeniem PIT za 2018 r. oraz możliwością skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej mogą kontaktować się z dyżurującym doradcą podatkowym 2 kwietnia w godz. 9-15.

Wielkopolski Oddział KIDP także jest zainteresowany przyłączeniem się do przedmiotowej Akcji. W dniu 2 kwietnia br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Wielkopolskiego Oddziału KIDP odbędzie się telefoniczna ogólnopolska Akcja PIT – doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością. Bezpłatnych telefonicznych konsultacji będzie udzielać Pani Ewa Szypowicz Wiceprzewodnicząca KRDP pod nr tel. 723 571 250 w biurze Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych. Dane kontaktowe do Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych znajdują się na stronie www.kidp.pl

Wiesława Moczydłowska, Rzecznik Prasowy Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podatek od kryptowalut 2024. Jak rozliczyć?

Kiedy należy zapłacić podatek, a kiedy kryptowaluty pozostają neutralne podatkowo? Co podlega opodatkowaniu? Jaki PIT trzeba złożyć?

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

KSeF z dużym poślizgiem. Przedsiębiorcy i cała branża księgowa to odczują. Jak?

Decyzja ministerstwa o przesunięciu KSeF o prawie 2 lata jest niekorzystna z punktu widzenia polskich firm. Znacznie opóźni rewolucję cyfrową i wzrost konkurencyjności krajowych przedsiębiorców. Wymagać będzie także poniesienia dodatkowych kosztów przez firmy, które już zainwestowały w odpowiednie technologie i przeszkolenie personelu. Wielu dostawców oprogramowania do fakturowania i prowadzenia księgowości może zostać zmuszonych do ponownej integracji systemów. Taką opinię wyraził Rafał Strzelecki, CEO CashDirector S.A.

Kto nie poniesie kary za brak złożenia PIT-a do 30 kwietnia?

Ministerstwo Finansów informuje, że do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2023 r., to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane przez system. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Ale dotyczy to tylko tych dwóch zeznań. Pozostałe PIT-y trzeba złożyć samodzielnie najpóźniej we wtorek 30 kwietnia 2024 r. Tego dnia urzędy skarbowe będą czynne do godz. 18:00.

Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

REKLAMA