reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Minimalne wynagrodzenie w 2012 r. wyniesie 1500 zł

Aktualizacja: 13.09.2011

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2012 r. będzie wynosić 1500 zł - zdecydował rząd. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 1386 zł, oznacza to jego wzrost o 8,2 proc. »

Uproszczenie zasad ustalania różnic kursowych

Aktualizacja: 12.09.2011

Najnowsza nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych wprowadza zasadę, że przy ustalaniu różnic kursowych w przypadku otrzymania należności lub zapłaty zobowiązań oraz sprzedaży lub kupna walut obcych uwzględniane mają być ich kursy faktycznie zastosowane. »

Zniesienie deklaracji PIT i elektroniczne konta podatkowe

Aktualizacja: 14.09.2011

Zniesienie obowiązku składania deklaracji PIT, wprowadzenie elektronicznych kont podatkowych - takie propozycje zmian w systemie podatkowym przedstawia Platforma Obywatelska. Prof. Witold Modzelewski nazwał zniesienie deklaracji PIT pomysłem "absurdalnym", a dr Irena Ożóg uważa go za ciekawy. »

Sejm zajmie się ustawą o wynagrodzeniu minimalnym

Aktualizacja: 09.09.2011

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu VI kadencji, 15-16 września, posłowie zajmą się zgłoszonym przez NSZZ "Solidarność" projektem ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. »

Górnicze spółki nie zapłacą podatku od wyrobisk

Aktualizacja: 16.09.2011

Wyrobiska górnicze nie są budowlami i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości - orzekł Tryunał Konstytucyjny. Przedstawiciele górniczych spółek liczą, że orzeczenie będzie przełomem w sporach kopalń z gminami odnośnie opodatkowania podziemnych wyrobisk. »

Dokumenty ubezpieczeniowe bez NIP

Aktualizacja: 09.09.2011

ZUS poinformował, że numer NIP wychodzi z użytku jako identyfikator osoby ubezpieczonej. Pozostaje natomiast podstawowym identyfikatorem płatnika składek. »

Nowe wzory formularzy na platformie ePUAP

Aktualizacja: 08.09.2011

Ministerstwo Finansów poinformowało, że opublikowano nowe wzory dokumentów w repozytorium CRD na platformie ePUAP. »

Sprawa podatku od wyrobisk w TK. Kopalnie mogą zapłacić 1,4 mld zł zaległego podatku

Aktualizacja: 09.09.2011

13 września sprawa zasadności obłożenia podziemnych wyrobisk kopalń podatkiem od nieruchomości będzie przedmiotem rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym. Przedstawiciele górniczych spółek nie spodziewają się jednak przełomu w sporze z samorządami. »

Zmiany w działalności lobbingowej

Aktualizacja: 06.09.2011

Dnia 1 września 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, która wprowadziła zmiany w zakresie działalności legislacyjnej Rady Ministrów, mające związek z lobbingiem politycznym. »

Belgia może razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek CIT

Aktualizacja: 07.09.2011

Belgia wraz z Beneluksem powinny razem z Francją i Niemcami zharmonizować podatek od przedsiębiorstw - uważa minister finansów Belgii Didier Reynders. Przekonuje, że odpowiedzią na kryzys musi być głębsza integracja europejska, co oznacza więcej federalizmu. »

Nowa definicja pomieszczeń higienicznosanitarnych - już bez palarni

Aktualizacja: 09.09.2011

Od 6 września 2011 r. obowiązują zmiany w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zmieniła się definicja pomieszczeń higienicznosanitarnych, z katalogu pomieszczeń usunięto palarnie. »

Ostatnie miesiące NIP-u?

Aktualizacja: 05.09.2011

Powyższe pytanie jest aktualne w obliczu wejścia w życie z dniem 1 września 2011 r. znacznej części przepisów nowelizacji ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 171, poz. 1016). »

Kolejna możliwość umorzenia składek dla przedsiębiorczych matek

Aktualizacja: 05.09.2011

Przedsiębiorcze matki uzyskają kolejną możliwość złożenia wniosku o umorzenie zaległości składkowych. Dotychczas wniosek mógł zostać złożony od 1 września 2009 r. do 1 września 2010 r. Obecnie nie ma ograniczenia terminu, w którym wniosek może zostać złożony. »

Zniesienie podatku Belki dla lokat długoterminowych

Aktualizacja: 06.09.2011

Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się pomysłem częściowego zniesienia tzw. podatku Belki. Chodzi m.in. o propozycję Ministerstwa Gospodarki, by zwolnić z niego zyski z obligacji skarbu państwa oraz z długoterminowych lokat. »

Rostowski: 2012 r. bez podwyżek podatków

Aktualizacja: 05.09.2011

W 2012 roku nie będzie podwyżek podatków - zadeklarował w poniedziałek minister finansów Jacek Rostowski. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

nazwa.pl

Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama