reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatnicy mogą zgłaszać pomysły dotyczące koronawirusa

Podatnicy mogą zgłaszać pomysły dotyczące koronawirusa

W Głosie Podatnika dodana została kategoria „Koronawirus”, dzięki której podatnicy mogą zgłaszać swoje pomysły i propozycje, jak chronić naszą gospodarkę przed koronawirusem.

Kategoria „Koronawirus” w Głosie Podatnika

Jak podkreśla resort finansów w komunikacie na swojej stronie internetowej, koronawirus, który rozprzestrzenia się w coraz większej ilości państw, stanowi realne wyzwanie również dla życia gospodarczego.

"Zależy nam, aby na bieżąco monitorować i reagować na sygnały zgłaszane przez podatników w związku z tym wyzwaniem" - pisze Ministerstwo Finansów w komunikacie.

W związku z tym w dniu 9 marca 2020 r. w Głosie Podatnika dodana została kategoria „Koronawirus”, gdzie można zgłaszać swoje pomysł i propozycje jak chronić naszą gospodarkę przed koronawirusem. Pozostałe kategorie dotyczą podatków PIT, CIT i VAT.

Resort finansów liczy na zgłaszanie wszelkich sygnałów od wszystkich podatników, przedsiębiorców, wszystkich obywateli, którzy chcą wspierać naszą gospodarkę w radzeniu sobie z koronawirusem. "Jakie bariery napotykacie w związku z koronawirusem i jak – jako resort finansów – możemy wam pomóc w ich rozwiązaniu" - czytamy w komunikacie MF.

"Dlaczego wasze zgłoszenia są dla nas ważne? Ponieważ sytuacja, która wynika z rozprzestrzeniania się wirusa dotyczy nas wszystkich, jest dynamiczna, a sygnały przekazane bezpośrednio przez obywateli pomogą nam w sprawnym rozwiązaniu możliwych utrudnień w życiu gospodarczym" - podkreśla MF.

Przejdź do Głosu Podatnika

Zasady zgłaszania pomysłu, propozycji

Zgłaszany pomysł powinien być zgodny z następującymi zasadami:

  1. tytuł pomysłu powinien w jasny, zrozumiały sposób odzwierciedlać treści zawarte w opisie i nie może przekraczać 70 znaków;
  2. opis pomysłu nie powinien przekraczać 1500 znaków;
  3. zgłaszany pomysł powinien zawierać: opis problemu i propozycję jego rozwiązania; pomysły roszczeniowe, które nie zawierają konstruktywnych propozycji rozwiązania, nie będą publikowane;
  4. pomysł powinien dotyczyć zagadnień związanych z koronawirusem (a także podatkami PIT, CIT i VAT);
  5. zanim Użytkownik zgłosi pomysł, powinien sprawdzić, czy nie został już wcześniej zgłoszony;
  6. po wysłaniu zgłoszenia pomysł otrzymuje unikatowy numer zgłoszenia, wyświetlany w komunikacie systemowym.

Dodawane komentarze powinny dotyczyć wyłącznie zgłoszonych pomysłów.

Polecamy: PODATKI 2020 – Komplet

Zgłaszane pomysły są publikowane w Głosie podatnika po zaakceptowaniu ich przez Administratora. Inni Użytkownicy będą mogli skomentować pomysł i wystawiać oceny.

Administrator Głosu podatnika ma prawo do niepublikowania zgłoszonych pomysłów i komentarzy bez podania uzasadnienia. Administrator zastrzega sobie także prawo do: łączenia pomysłów, rozpowszechniania, redagowania i skracania treści pomysłów i komentarzy oraz do usuwania i niepublikowania treści obraźliwych, niezgodnych z zasadami współżycia społecznego, reklamowych lub niezwiązanych z tematem.

oprac. Adam Kuchta

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI

Jak założyć nowoczesne biuro rachunkowe?

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama