REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

IV edycja konkursu Księgowi Przyszłości - ruszyły zapisy do rywalizacji po cenne nagrody!

IV edycja konkursu Księgowi Przyszłości - ruszyły zapisy do rywalizacji po cenne nagrody!
IV edycja konkursu Księgowi Przyszłości - ruszyły zapisy do rywalizacji po cenne nagrody!

REKLAMA

REKLAMA

16 marca rozpoczęła się rejestracja drużyn do IV edycji konkursu Księgowi Przyszłości. W konkursie uczestniczą drużyny w trzech kategoriach: księgowej, płacowo-kadrowej oraz studenckiej. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta – polski producent systemu ERP enova365. Patronem medialnym jest Infor.pl.

Konkurs "Księgowi Przyszłości" to połączenie współzawodnictwa z podnoszeniem kwalifikacji. Celem konkursu jest promocja zawodu księgowego, walka ze stereotypem z nim związanym oraz wspieranie profesjonalistów. Konkurs odbywa się online za pośrednictwem strony ksiegowiprzyszlosci.pl. Uczestnicy weryfikują swoją wiedzę, przechodząc przez kolejne etapy rywalizacji. Na najlepszych czekają nie tylko wspaniałe nagrody, takie jak vouchery wypoczynkowe do sieci hoteli, sprzęt IT czy bony szkoleniowe, ale również prestiż związany z udziałem w jednym z najbardziej rozpoznawalnych
i cenionych konkursów w branży.

Autopromocja

Ogólnopolski, drużynowy konkurs dla Księgowych i ekspertów z dziedziny płac i kadr

To już IV edycja konkursu pod szyldem Księgowi Przyszłości, po raz drugi do rywalizacji specjalistów z dziedziny rachunkowości dołączają również zespoły ekspertów z dziedziny płac i kadr. Uczestnicy konkursu łączą się w trzyosobowe drużyny i stają w szranki z konkurentami z całej Polski. Dedykowaną kategorię mają również studenci kierunków związanych z rachunkowością. Na przestrzeni lat konkurs zyskał dużą popularność – w poprzednich edycjach wzięło w nim udział ponad 5 tys. księgowych.

Uczestników konkursu czeka przejście dwóch etapów testów online oraz opracowanie pracy półfinałowej. Najlepsze drużyny spotkają się na finale na obranie swoich prac, który odbędzie się 18 czerwca w Warszawie. Zapisy na konkurs rozpoczęły się 16 marca i potrwają do zakończenia I etapu konkursu, a więc do 22 kwietnia.

Atrakcyjne nagrody: sprzęt IT i relaks dla najlepszych

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody m.in. vouchery wypoczynkowe w jednej z sieci hoteli w Polsce, bony na szkolenia czy nowoczesny sprzęt IT. Konkurs to również doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć nowy potencjał dla rozwoju kariery.

Gala finałowa w Warszawie

Gala Finałowa IV edycji konkursu odbędzie się 18 czerwca 2020 w Warszawie w przestrzeni eventowej  Białostocka 22. Podczas finałowej rozgrywki Uczestnicy będą bronić swoich prac konkursowych przed  jury, natomiast w części wieczornej nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie  nagród. Wydarzenie uświetnią wystąpienia organizatorów oraz ciekawe wykłady infuencerów specjalizujących się w tematach konkursowych, a zwieńczeniem wieczoru będzie uroczysty bankiet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizatorzy i partnerzy konkursu

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta, polski producent oprogramowania enova365. Partnerem konkursu zostało Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner. Projekt swoim patronatem objęły również redakcje: Świata Księgowych, Rachunkowości, Infor, HR Polska, HR Business Guide, Sposób na VAT, Sposób na Kadry i Płace, Sposób na Dochodowy, wydawnictwo RADA oraz portale HR na Szpikach i Kariera w Finansach

Szczegóły konkursu oraz rejestracja dostępne są na stronie http://www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs

Pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres kontakt@ksiegowiprzyszlosci.pl lub pod numerem telefonu 695 313 318.

IV edycja konkursu Księgowi Przyszłości

IV edycja konkursu Księgowi Przyszłości

IV edycja konkursu Księgowi Przyszłości
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

Kasowy PIT: Projekt ustawy trafił do konsultacji. Nowe przepisy od 1 stycznia 2025 r. Kto z nich skorzysta?

Prawo do tzw. kasowego PIT będzie warunkowane wysokością przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie osiągniętych w roku poprzednim - nie będzie ona mogła przekroczyć kwoty odpowiadającej równowartości 250 tys. euro. Projekt ustawy wprowadzającej kasowy PIT trafił do konsultacji międzyresortowych.

Jak przygotować się do ESG? Oto przetłumaczony unijny dokument dla firm: Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie

Jak małe i średnie firmy mogą przygotować się do ESG? Krajowa Izba Gospodarcza przetłumaczyła unijny dokument dla MŚP: „Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie”. Dokumentu po polsku jest dostępny bezpłatnie.

Czy to nie dyskryminacja? Jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności, a inny już nie, bo spółka miała jednego wierzyciela

Czy mamy do czynienia z dyskryminacją, gdy jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki przez zgłoszenie w porę wniosku o ogłoszenie jej upadłości, podczas gdy inny nie może tego zrobić tylko dlatego, że spółka miała jednego wierzyciela? Czy organy skarbowe mogą dochodzić zapłaty podatków od takiego członka zarządu bez wcześniejszego wykazania, że działał on w złej wierze albo w sposób niedbały? Z takimi pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wystąpił niedawno polski sąd.

Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

Obligacje skarbowe [maj 2024 r.] - oprocentowanie i oferta obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w maju 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji nie zmieniły się w porównaniu do oferowanych w kwietniu br. Od 25 kwietnia można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

REKLAMA