Postulaty doradców podatkowych uwzględnione w tarczy antykryzysowej
REKLAMA
REKLAMA
Przypomnijmy, że od początku kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa, w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych działa specjalny zespół, który pracuje nad propozycjami zmian w prawie, które mają ułatwić funkcjonowanie biznesu w czasie przestoju związanego z epidemią. KIDP apelowała do władz państwowych o jak najszybsze przyjęcie przepisów, które będą chroniły biznes przed upadłością.
REKLAMA
Do rządowego projektu specustawy oraz innych aktów prawnych, które mają być zmienione w związku z epidemią, eksperci KIDP przedstawili 63 propozycje zmian w prawie. Część z nich znalazła się w projekcie, który rząd skierował do Sejmu.
Rząd, na wniosek doradców podatkowych, zdecydował się na automatyczne zamrożenie wszystkich postępowań i kontroli skarbowych. W specustawie pojawiła się też możliwość złożenia „czynnego żalu” droga elektroniczną (do tej pory wymagana była forma papierowa). Dodatkowo, Minister Finansów wydał rozporządzenie o przesunięciu terminu składania deklaracji CIT-8 oraz sprawozdań finansowych na koniec maja.
- Cieszy nas to, że po stronie rządu znalazły się osoby, które wysłuchały naszych apeli o pilne zmiany w przepisach podatkowych. To dobry początek, na pewno ułatwi to działanie biznesowi w najbliższym czasie. Liczymy jednak na to, że w kolejnym kroku, także pozostałe postulaty przedsiębiorców i doradców podatkowych zostaną spełnione - mówi Radomir Szaraniec, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz szef zespołu ekspertów KIDP.
Projektem specustawy kryzysowej będzie teraz zajmował się Sejm i Senat.
[RAPORT] KORONAWIRUS - podatki, prawo pracy, biznes
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat