| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Doradcy podatkowi przygotowali 23 poprawki do specustawy podatkowej i 40 innych propozycji pilnych zmian w prawie

Doradcy podatkowi przygotowali 23 poprawki do specustawy podatkowej i 40 innych propozycji pilnych zmian w prawie

63 poprawki ogłosili eksperci pracujący w specjalnym zespole Krajowej Rady Doradców Podatkowych, który monitoruje przebieg prac legislacyjnych związanych z tzw. tarczą antykryzysową. Samorząd doradców podatkowych w trosce o polskich przedsiębiorców apeluje o jak najszybsze dostosowanie obowiązujących obecnie przepisów do nadzwyczajnej sytuacji w kraju.

- Od naszych partnerów - organizacji przedsiębiorców otrzymaliśmy w weekend projekty ustaw, nad którymi pracuje aktualnie rząd. To m.in. nowelizacja specustawy koronawirusowej do której mają zostać włączone kwestie związane z podatkami - tłumaczy Radomir Szaraniec, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

- Nie czekając, aż projekty pojawią się na stronach Rządowego Centrum legislacyjnego, postanowiliśmy zwrócić uwagę na pewne niedociągnięcia znajdujące się w projektowanych przepisach. Proces legislacyjny będzie ekspresowy, istnieje duże ryzyko popełnienia błędu, jeśli głos przedsiębiorców i doradców podatkowych nie zostanie w tej materii wysłuchany - powiedział wiceprzewodniczący KRDP.

Zobacz: KIDP - uwagi do projektów specustaw

W ciągu doby od otrzymaniu projektów ustaw, doradcy podatkowi przygotowali w sumie 23 poprawki do rządowego projektu nowelizacji specustawy koronawirusowej. Wskazali również na kilkadziesiąt innych, brakujących uregulowań, które nie znalazły się w projekcie, a które mogą mieć kluczowe znaczenie dla przedsiębiorców zmagających się z kryzysem gospodarczym wywołanym koronawirusem.

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

KRDP przedstawia 23 poprawki do specustawy podatkowej i 40 innych propozycji pilnych zmian w prawie /fot. Shutterstock
KRDP przedstawia 23 poprawki do specustawy podatkowej i 40 innych propozycji pilnych zmian w prawie /fot. Shutterstock

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

KORONAWIRUS - podatki, prawo

WEBINARIUM! Tarcza Antykryzysowa: składki ZUS, świadczenia dla pracowników, wynagrodzenia

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »