reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wynajęty lokal podlega odpisom amortyzacyjnym

Aktualizacja: 29.10.2007

Właściciel, który wynajmuje lokale i budynki innym przedsiębiorcom lub osobom prywatnym, ma możliwość ich amortyzacji. Odpisy amortyzacyjne będzie mógł zaliczać w koszty działalności. »

Zmiany w nadzorze podatkowym

Aktualizacja: 26.10.2007

NOWE PRAWO Dodanie środka skażającego do alkoholu etylowego powinno odbywać się w obecności pracownika nadzoru podatkowego. »

Zwrot zapłaty możliwy w gotówce lub na rachunek bankowy

Aktualizacja: 26.10.2007

NOWE PRAWO Jutro wchodzą w życie korzystne dla podatników zmiany przepisów dotyczących opłaty skarbowej. Nowością jest możliwość przedstawienia uwierzytelnionej kopii dowodu zapłaty. »

Będzie standard dotyczący rezerw

Aktualizacja: 26.10.2007

Nowy krajowy standard rachunkowości wyjaśnia relacje między rozliczeniami międzyokresowymi biernymi kosztów, rezerwami na zobowiązania a zobowiązaniami warunkowymi. »

Z ulgi rodzinnej nie skorzysta 700 tys. podatników

Aktualizacja: 26.10.2007

Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) z wnioskiem o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego (TK) nowelizacji ustawy o PIT, dotyczącej ulgi prorodzinnej - poinformował ZRP w czwartkowym komunikacie. »

System podatkowy wymaga podstaw

Aktualizacja: 26.10.2007

Polskie prawo podatkowe potrzebuje ram podstawowych. Obecnie opiera się na szczegółowych regulacjach i wyjątkach, które tylko komplikują cały system. »

Sporne odliczenia przy zakupie udziałów

Aktualizacja: 26.10.2007

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie w sprawie obowiązujących w Hiszpanii udogodnień podatkowych związanych z nabyciem udziałów zagranicznych spółek. »

Coraz więcej deklaracji w formie elektronicznej

Aktualizacja: 25.10.2007

Od 1 stycznia 2008 r. podatnicy będą mogli przesyłać 39 rodzajów deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia również PIT-36, PIT-36L i PIT-37. »

Potrzebne nowe ewidencjonowanie wydatków na wiedzę

Aktualizacja: 25.10.2007

Wydatki na zwiększenie poziomu wiedzy w firmie są traktowane jako koszty. Wpływają niekorzystnie na wynik finansowy, mimo że firma osiąga z tego tytułu korzyści. »

Nadpłacony podatek do odzyskania

Aktualizacja: 25.10.2007

Wzór Lisaka dla aut z kratką jest niezgodny z prawem unijnym. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconego VAT. Odzyskany podatek stanie się jednocześnie przychodem w podatku dochodowym. »

Ministerstwo Finansów prosi o numery rachunków organizacje pożytku publicznego

Aktualizacja: 25.10.2007

Do 20 listopada organizacje pożytku publicznego, które chcą otrzymać 1 proc. naszego podatku, powinny zawiadomić naczelników urzędów skarbowych o numerze rachunku bankowego, na który mają być przekazywane wpłaty. »

Zaskarżony zwrot VAT

Aktualizacja: 25.10.2007

Europejski Trybunał Sprawiedliwości rozpatrzy wniosek o zgodność z przepisami unijnymi wydłużenia terminu zwrotu VAT dla podatników VAT UE. »

Ważny meldunek, a nie zakup mieszkania

Aktualizacja: 24.10.2007

Fiskus zaczął wydawać korzystne dla podatników rozstrzygnięcia dotyczące nowej ulgi meldunkowej. Do tej pory Ministerstwo Finansów stało na stanowisku, że meldunek należy liczyć od momentu nabycia nieruchomości. Tymczasem Izba Skarbowa w Szczecinie uznała, że ważny jest faktyczny dzień zameldowania, a nie kupno domu. »

Ogłoszono stawki na 2008 rok

Aktualizacja: 24.10.2007

W Monitorze Polskim opublikowane zostało obwieszczenie ministra finansów w sprawie stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w 2008 roku (M.P. nr 76, poz. 813). »

Zmienią się księgowe zasady łączenia przedsiębiorstw

Aktualizacja: 24.10.2007

Koszty związane z zakupem przedsiębiorstwa nie będą pomniejszać tzw. wartości firmy przejmowanych spółek. Zostaną wykazane w rachunku wyników. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama