| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Paweł Szałamacha ministrem finansów

Paweł Szałamacha ministrem finansów

Ministerstwo Finansów oficjalnie poinformowało, że prezydent RP Andrzej Duda powołał z dniem 16 listopada 2015 r. Pawła Szałamachę na stanowisko ministra finansów w rządzie premier Beaty Szydło.

Paweł Szałamacha urodził się 24 stycznia 1969 r. Absolwent wydziałów prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz College d'Europe w Brugii, radca prawny. W latach 2014-2015 r. w John F. Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda studiował m.in. politykę rozwoju gospodarczego, geopolitykę energii i strategie przemysłowe.

Co trzeba zmienić w polskim systemie podatkowym - rozmowa z profesorem Witoldem Modzelewskim

Od 1994 do 2004 r. pracował w międzynarodowej kancelarii prawniczej Clifford Chance, jednocześnie od końca lat 90-tych do 2003 r. pełnił funkcje eksperta Centrum im. Adama Smitha. Współzałożyciel think-tanku Instytut Sobieskiego, zajmującego się zgodnie z misją „Tworzymy idee dla Polski" opracowywaniem programów społeczno-gospodarczych dla życia publicznego w Polsce. Prezes Instytutu od 2008 do 2011 r.

W latach 2005-2007 wiceminister w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór nad spółkami Skarbu Państwa, banki i kopalnie. W 2010 r. powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do Narodowej Rady Rozwoju. Poseł na Sejm VII kadencji (2011-2015).

500 pytań o VAT odpowiedzi na trudne pytania z interpretacjami Ministerstwa Finansów (PDF)

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Wojciechowski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »