reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe zasady prowadzenia kontroli przedsiębiorców na gruncie reformy KAS - spotkanie

Nowe zasady prowadzenia kontroli przedsiębiorców na gruncie reformy KAS - spotkanie

Accace Polska zaprasza na bezpłatne spotkanie, na którym zostaną omówione najważniejsze kwestie związane z zasadami kontroli przedsiębiorców przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Spotkanie odbędzie się 15 marca 2018 r. w Warszawie. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zakres tematyczny

Wprowadzenie z dniem 1 marca 2017 r. Krajowej Administracji Skarbowej spowodowało całkowitą reorganizację struktury oraz sposobu funkcjonowania organów podatkowych. Sam fakt zwiększenia uprawnień kontrolujących oraz zaostrzenie sankcji może wzbudzać dużą dozę niepewności oraz obaw wśród podatników. Celem naszego spotkania z Państwem będzie szczegółowe omówienie zmian przepisów, jak również zwrócenie uwagi na aspekty praktyczne prowadzonych procedur kontrolnych.

W trakcie spotkania zostaną poruszone kwestie dotyczące m.in.:

- zasad wszczęcia i prowadzenia poszczególnych procedur kontrolnych;

- praw i obowiązków w relacji podatnik – kontrolujący;

- postępowania dowodowego (w tym składanie wyjaśnień, dostarczanie dokumentów);

- roli pełnomocnika w trakcie kontroli podatkowej;

- wzmożonych kontroli na gruncie podatku VAT i związanych z tym sankcji (dodatkowe zobowiązanie podatkowe, kwota podwyższonych odsetek, odpowiedzialność karnoskarbowa oraz utrata statusu czynnego podatnika VAT).

Mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza i doświadczenie pomogą Państwu lepiej przygotować się na wypadek potencjalnej kontroli. Świadomość mechanizmu działania organów kontroli skarbowej i podatkowej z pewnością wpływa na ograniczenie ryzyka wydania niekorzystnego rozstrzygnięcia dla podatnika lub może złagodzić jego negatywne skutki w prowadzonej działalności gospodarczej.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności pracowników działów finansowych, księgowych, przedsiębiorców oraz członków organów zarządzających Spółek.

Polecamy: JPK_VAT 2018

Polecamy: Wybrane zmiany w PIT i CIT 2018

Prelegenci

Agata Nieżychowska, Tax Advisor | Tax Director, Accace

Agata Nieżychowska jest doradcą podatkowym z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze doradztwa podatkowego, które zdobywała w jednej z firm tzw. wielkiej czwórki oraz w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawnych. Zajmowała się przede wszystkim kompleksowym i stałym wsparciem podatkowym podmiotów z sektora nieruchomości, branży energetycznej, w tym energetyki odnawialnej, farmaceutycznej, FMCG, mediów i reklamy oraz funduszy inwestycyjnych. Prowadziła liczne projekty optymalizacji podatkowej, restrukturyzacji, fuzji i przejęć, nabywania i zbywania aktywów, w tym dla międzynarodowych grup kapitałowych i czołowych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Nadzorowała kompleksowe przeglądy podatkowe, w tym przed i po transakcyjne przeglądy typu due diligence oraz tax compliance. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku CIT, w tym cen transferowych, podatku VAT, podatku od nieruchomości oraz akcyzy.

Agata Nieżychowska ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz francuskim.

Katarzyna Rogowska Tax Advisor | Tax Consultant, Accace

Katarzyna Rogowska jest doradcą podatkowym przy Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców podatkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z jedną z krakowskich firm doradczych, a także z renomowaną łódzką kancelarią prawno-podatkową. W ramach codziennego wsparcia dla przedsiębiorców w ich działalności businessowej zajmowała się zagadnieniami związanymi przede wszystkim z podatkami PIT oraz VAT, w tym reprezentując klientów w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz w postępowaniach sądowo-administracyjnych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgłoszenia

Bardzo prosimy o zgłoszenia poprzez wysłanie wypełnionego formularza bądź pod adresem adrianna.placzkowska@accace.com.

Termin i miejsce spotkania

Spotkanie odbędzie się 15 marca 2018 r. w godzinach 11:00 – 13:00 (rejestracja od 10:30) w Warszawie przy ul. Cybernetyki 9 w siedzibie Accace Poland.

Warunki uczestnictwa

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

W przypadku rezygnacji z udziału w terminie późniejszym niż 3 dni przed rozpoczęciem wydarzenia pobierana jest opłata w wysokości 50 zł.

Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.

Regulamin spotkań

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło:

Accace

Zdjęcia

Nowe zasady prowadzenia kontroli przedsiębiorców na gruncie reformy KAS - spotkanie
Nowe zasady prowadzenia kontroli przedsiębiorców na gruncie reformy KAS - spotkanie

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama