reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany podatkowe 2018 – najważniejsze problemy w praktyce

Zmiany podatkowe 2018 – najważniejsze problemy w praktyce

Accace Polska zaprasza na bezpłatne spotkanie, na którym zostaną przedstawione najważniejsze praktyczne problemy związane ze zmianami podatkowymi zaistniałymi w 2018 roku. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2018 r. w Warszawie, w siedzibie Accace przy ul. Cybernetyki 9. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zakres tematyczny spotkania

Rok 2018 przyniósł liczne zmiany w przepisach podatkowych,dlatego wychodząc na przeciw Państwa potrzebom pragniemy przedstawić praktyczne aspekty korzystania z przepisów, które obowiązują od początku 2018 roku oraz problemy jakie występują podczas ich stosowania. Dodatkowo, chcielibyśmy przybliżyć Państwu zmiany przepisów, które czekają nas jeszcze w tym roku.

Podczas spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • moment rozliczenia podatku naliczonego od transakcji zagranicznych – konsekwencje wprowadzenia 3 miesięcznego limitu na wykazanie VAT należnego;
  • niezgodność ww. limitu z dyrektywą UE dot. podatku VAT;
  • należyta staranność a prawo do odliczenia VAT – wytyczne Ministerstwa Finansów;
  • podzielona płatność VAT (split payment);
  • obniżenie stawek VAT do 7% i 22%.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności pracowników działów finansowych, księgowych, przedsiębiorców oraz członków organów zarządzających Spółek.

PRELEGENCI

Agata Nieżychowska - Tax Advisor | Tax Director, Accace

Agata Nieżychowska jest doradcą podatkowym z ponad 15-letnim doświadczeniem w obszarze doradztwa podatkowego, które zdobywała w jednej z firm tzw. wielkiej czwórki oraz w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawnych. Zajmowała się przede wszystkim kompleksowym i stałym wsparciem podatkowym podmiotów z sektora nieruchomości, branży energetycznej, w tym energetyki odnawialnej, farmaceutycznej, FMCG, mediów i reklamy oraz funduszy inwestycyjnych. Prowadziła liczne projekty optymalizacji podatkowej, restrukturyzacji, fuzji i przejęć, nabywania i zbywania aktywów, w tym dla międzynarodowych grup kapitałowych i czołowych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Nadzorowała kompleksowe przeglądy podatkowe, w tym przed i po transakcyjne przeglądy typu due diligence oraz tax compliance. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku CIT, w tym cen transferowych, podatku VAT, podatku od nieruchomości oraz akcyzy.

Agata Nieżychowska ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz francuskim

Rejestracja

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń poprzez wysłanie wypełnionego formularza i akceptację warunków uczestnictwa.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Warunki uczestnictwa

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. W przypadku rezygnacji z udziału w terminie późniejszym niż 3 dni przed rozpoczęciem wydarzenia pobierana jest opłata w wysokości 50 zł. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy uczestnictwa bez podawania przyczyny.

Accace-Regulamin-Spotkan-Wydarzenia

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło:

Accace

Zdjęcia

Zmiany podatkowe 2018 – najważniejsze problemy w praktyce
Zmiany podatkowe 2018 – najważniejsze problemy w praktyce

Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Smolińska-Wiśnioch

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama