reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Prezydencki projekt zmian w ordynacji podatkowej - zakończenie prac w sierpniu

Prezydencki projekt zmian w ordynacji podatkowej - zakończenie prac w sierpniu

Ustawa w sprawie in vitro, nieodpłatnej pomocy prawnej i przygotowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego projekt zmian w ordynacji podatkowej - prace nad tymi projektami PO chciałaby sfinalizować do sierpnia. Platforma planuje też uchwalić ustawę ws. pierwszej pracy dla młodych.

Temat priorytetów legislacyjnych ma być omawiany na wyjazdowym posiedzeniu klubu PO późnym popołudniem. Szef klubu PO Rafał Grupiński podkreślił we wtorkowej rozmowie z dziennikarzami, że jest kilka bardzo istotnych, przede wszystkim rządowych projektów ustaw, nad którymi pracuje obecnie Sejm. "My oczywiście nie zamierzamy przerywać żadnych prac" - zaznaczył Grupiński.

Jako "niezręczność" ocenił ubiegłotygodniowy apel prezydenta elekta Andrzeja Dudy, by rządzący w "okresie przejściowym", jakim - według niego jest czas od wyborów do zaprzysiężenia nowej głowy państwa, nie dokonywali "poważnych zmian, przede wszystkim ustrojowych, ani takich, które mogą budzić jakieś niepotrzebne w społeczeństwie emocje, niestety także kreować konflikty".

Za mało praw podatnika w założeniach Ordynacji podatkowej wg Rady Konsultacyjnej

Nieoficjalnie politycy PO przyznają, że zależy im na tym, by najistotniejsze z ich punktu widzenia ustawy uchwalić do sierpnia, kiedy to kończy się kadencja obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Obawiają się, że Duda, który ma zostać zaprzysiężony przez Zgromadzenie Narodowe 6 sierpnia, mógłby je zawetować.

Platformie szczególnie zależy m.in. na zakończeniu prac nad projektami będącymi realizacją zapowiedzi z ubiegłorocznego expose premier Ewy Kopacz. Część z istotnych ustaw Sejm już uchwalił. Jest to m.in. ustawa "złotówka za złotówkę", która wprowadza zasadę, dzięki której przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do zasiłków rodzinnych nie będzie automatycznie oznaczało ich utraty. W zeszłym tygodniu posłowie uchwalili ponadto nowelizację ustawy o przebudowie i finansowaniu armii, która zakłada przeznaczanie na obronność co najmniej 2 proc. PKB. Obiema ustawami musi się jeszcze zająć Senat.

Na rozstrzygnięcie w Sejmie czekają za to inne rządowe propozycje. Chodzi m.in. o projekt ustawy o leczeniu niepłodności, który zawiera m.in. regulacje dotyczące stosowania metody in vitro. Przewiduje on m.in., że z procedury in vitro będą mogły korzystać małżeństwa i związki nieformalne. Liczba tworzonych zarodków ma być ograniczona do sześciu, chyba że kobieta skończy 35. rok życia lub gdy będą ku temu wskazania medyczne. Zarodek będzie można przekazać na rzecz anonimowej biorczyni. Projekt zakazuje też niszczenia zarodków zdolnych do prawidłowego rozwoju. Za taki czyn ma grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama