| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Umowa z Etiopią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania

Umowa z Etiopią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania

Polska zawarła umowę z Etiopią dotyczącą unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Nowy serwis: Biura rachunkowe

Minister finansów Mateusz Szczurek oraz minister finansów i rozwoju gospodarczego Etiopii Sufian Ahmed podpisali 13 lipca 2015 r. w Addis Abebie umowę między Rzecząpospolitą Polską a Federalną Demokratyczną Republiką Etiopii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Zwalczanie unikania opodatkowania przez firmy w UE - pakiet przejrzystości podatkowej

Przy okazji spotkania obu ministrów w Addis Abebie poruszono kwestie dotyczące współpracy kredytowej, której efektem było udzielenie Etiopii kredytu w ramach pomocy wiązanej w wysokości 50 milionów USD przeznaczonego na finansowanie eksportu towarów i usług z Polski. Aktualnie przygotowywane jest uruchomienie drugiej umowy tego typu na podobną kwotę.

Umowę podpisano przy okazji III Międzynarodowej Konferencji ws. Finansowania dla Rozwoju, organizowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Addis Abebie w dniach 13-16 lipca 2015 r. W konferencji uczestniczą przedstawiciele państw i rządów, organizacji międzynarodowych i regionalnych, liderzy biznesu i organizacje pozarządowe. Tematem rozmów są instrumenty finansowe i pozafinansowe, które posłużą do osiągnięcia zrównoważonych celów rozwoju. Polska, jako członek Unii Europejskiej, zwraca także szczególną uwagę na kwestie związane z dobrym rządzeniem i rządami prawa. Wykorzystując własne doświadczenia z transformacji ustrojowej nasz kraj wskazuje, jak pozytywnie wpływają one na wzrost gospodarczy. Chodzi m.in. o walkę z korupcją, uszczelnianie systemów podatkowych i walkę z nielegalnymi przepływami finansowymi. Budują one klimat przyjazny biznesowi i przyciągają bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

Obliczanie 183 dni w związku z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania z Litwą

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK