| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Umowa z Etiopią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania

Umowa z Etiopią w sprawie unikania podwójnego opodatkowania

Polska zawarła umowę z Etiopią dotyczącą unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Nowy serwis: Biura rachunkowe

Minister finansów Mateusz Szczurek oraz minister finansów i rozwoju gospodarczego Etiopii Sufian Ahmed podpisali 13 lipca 2015 r. w Addis Abebie umowę między Rzecząpospolitą Polską a Federalną Demokratyczną Republiką Etiopii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

Zwalczanie unikania opodatkowania przez firmy w UE - pakiet przejrzystości podatkowej

Przy okazji spotkania obu ministrów w Addis Abebie poruszono kwestie dotyczące współpracy kredytowej, której efektem było udzielenie Etiopii kredytu w ramach pomocy wiązanej w wysokości 50 milionów USD przeznaczonego na finansowanie eksportu towarów i usług z Polski. Aktualnie przygotowywane jest uruchomienie drugiej umowy tego typu na podobną kwotę.

Umowę podpisano przy okazji III Międzynarodowej Konferencji ws. Finansowania dla Rozwoju, organizowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Addis Abebie w dniach 13-16 lipca 2015 r. W konferencji uczestniczą przedstawiciele państw i rządów, organizacji międzynarodowych i regionalnych, liderzy biznesu i organizacje pozarządowe. Tematem rozmów są instrumenty finansowe i pozafinansowe, które posłużą do osiągnięcia zrównoważonych celów rozwoju. Polska, jako członek Unii Europejskiej, zwraca także szczególną uwagę na kwestie związane z dobrym rządzeniem i rządami prawa. Wykorzystując własne doświadczenia z transformacji ustrojowej nasz kraj wskazuje, jak pozytywnie wpływają one na wzrost gospodarczy. Chodzi m.in. o walkę z korupcją, uszczelnianie systemów podatkowych i walkę z nielegalnymi przepływami finansowymi. Budują one klimat przyjazny biznesowi i przyciągają bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

Obliczanie 183 dni w związku z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania z Litwą

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »