| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Czy podatnik prowadzący sprzedaż zwolnioną z VAT ma prawo do odliczania tego podatku

Czy podatnik prowadzący sprzedaż zwolnioną z VAT ma prawo do odliczania tego podatku

Prowadzę gabinet diagnostyczny. Kupiłem aparat USG. Ponieważ świadczę usługi medyczne zwolnione przedmiotowo z VAT, nie jestem też podatnikiem tego podatku. Czy mimo wszystko mogę odliczyć podatek od towarów i usług od zakupionego sprzętu?

Czy można odliczać VAT od wydatków mieszkaniowych

Nie. Nie spełnia Pan podstawowego warunku dającego możliwość odliczania podatku od towarów i usług - nabyty przez Pana towar (aparat USG) nie służy sprzedaży opodatkowanej tym podatkiem. To oznacza, że nie ma Pan prawa do odliczenia podatku naliczonego od poniesionych wydatków.

Polecamy: Monitor Księgowego – prenumerata

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

KPDA Biuro rachunkowe

Doradztwo podatkowe, księgowość dla firm i obsługa w zakresie sprawozdawczości, kadr i płac oraz audytu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK