| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Odliczanie i zwroty podatku > Kiedy można odliczyć VAT od rat leasingowych za okres 3 miesięcy

Kiedy można odliczyć VAT od rat leasingowych za okres 3 miesięcy

Mam zawartą umowę leasingu, której przedmiotem jest taśma produkcyjna. Do końca marca 2014 r. odliczałem VAT z faktur leasingowych co miesiąc. Ostatnią fakturę otrzymałem 8 kwietnia 2014 r., z datą wystawienia 24 marca 2014 r., która dotyczy opłat leasingowych za II kwartał. Pierwszy raz otrzymałem fakturę za trzy miesiące. Kiedy mogę odliczyć z niej VAT?

Podatek z tej faktury może Pan odliczyć już w deklaracji za kwiecień 2014 r. Prawo do odliczenia VAT u na­bywcy powstaje bowiem w okresie rozliczeniowym, w którym powstał obowiązek podatkowy u sprzedawcy (data wystawienia faktury w tym przypadku), ale nie wcześniej niż w okresie, w którym nabywca otrzymał fakturę.

PODSTAWA PRAWNA:
• art. 86 ust. 10 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312.

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Szlachcic

Analityk Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK