| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Rozliczenia VAT > Sprzedaż samochodu, który nie był w ewidencji środków trwałych - rozliczenie VAT

Sprzedaż samochodu, który nie był w ewidencji środków trwałych - rozliczenie VAT

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (podatnik VAT) używała w niej samochodu ciężarowego kupionego jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Nie wprowadzała go do ewidencji środków trwałych. Teraz chce go sprzedać. Jaki dokument powinna wystawić?

Natomiast w drugim przypadku ani faktura, ani paragon nie powinny być wystawiane. Wystarczające będzie sporządzenie umowy sprzedaży samochodu (bez żadnego dodatkowego dokumentu).

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 5 ust. 1 pkt 1, art. 7 ust. 2, art. 106b oraz art. 111 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług – j.t. Dz.U. 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 1662

• art. 2 ust. 1 lit. a) i c) dyrektywy 2006/112/WE z 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej – Dz.Urz. UE L 347 z 11 grudnia 2006 r.

Tomasz Krywan,

doradca podatkowy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Perłakowska

Doktor nauk humanistycznych, archiwista-praktyk, ekspert z zakresu zarządzania dokumentacją (w tym elektroniczną), systemów klasy EZD, archiwistyki, funkcjonowania archiwów, prawa archiwalnego, systemów kancelaryjnych; doświadczony trener oraz wykładowca uniwersytecki; długoletni pracownik sieci archiwów państwowych, specjalista w zakresie opracowywania instrukcji kancelaryjnych, wykazów akt i instrukcji archiwalnych oraz porządkowania dokumentacji; Prezes Stowarzyszenia "Archiwizjoner".

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK