| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Sobota - 28 marca dniem otwartym dla podatników

Sobota - 28 marca dniem otwartym dla podatników

Już jutro, w sobotę 28 marca, podatnicy mogą pójść do swojego urzędu skarbowego i złożyć roczny PIT, uzyskać poradę oraz zapoznać się z pracą urzędu.

W soboty: 28 marca i 25 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędą się dni otwarte w urzędach skarbowych. Fiskus chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom podatników i oferuje pomoc w rozwiązywaniu problemów podatkowych. Będzie można wówczas sprawdzić, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym, dowiedzieć się więcej na temat rozliczenia PIT za 2008 rok oraz złożyć swoje zeznanie. Dni otwarte to także okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy urzędu.

Akcja po raz piąty

Akcja ta jest organizowana już po raz piąty. W 2007 i 2008 roku była przeprowadzana w ostatnią sobotę kwietnia. W tym roku jest to ostatnia sobota marca i kwietnia. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem podatników. Tylko w ubiegłym roku urzędy skarbowe podczas dnia otwartego odwiedziło ponad 70 tys. osób.

Mając na uwadze doświadczenia z poprzednich lat, urzędnicy przygotują dodatkowe punkty informacyjne i bezpośredniej obsługi podatnika, uruchomione będą konsultacje telefoniczne, a także stanowiska wprowadzania zeznań, tak aby bezpośrednio po złożeniu, w obecności podatnika, zeznanie można było wprowadzić do systemu informatycznego. Wiele urzędów przygotowało też broszury informacyjne, prezentacje multimedialne i szkolenia dla podatników. Organizowane są także atrakcje i konkursy dla dzieci.

Ocena podatników

Dotychczasowe akcje pokazują, że większość osób odwiedzających urzędy skarbowe w sobotę jest zainteresowana złożeniem zeznania podatkowego, dokonaniem wpłat lub odebraniem zwrotu podatku. Podatnicy korzystają też z pomocy w wypełnieniu zeznania lub uzyskaniu informacji, jak prawidłowo rozliczyć się z PIT.

Podatnicy, którzy odwiedzają urzędy skarbowe podczas dni otwartych, popierają tego typu akcje w okresie składania zeznań z uwagi na możliwość złożenia formularzy w dniu wolnym od pracy oraz załatwienia indywidualnych spraw w spokoju i bez pośpiechu.

35 DNI zostało do rocznego rozliczenia PIT

OPINIA

MAGDALENA KOBOS

z Ministerstwa Finansów

Dzień otwarty jest dla wszystkich, którzy nie mają czasu na złożenie zeznania w dniu powszednim, a także dla tych, którzy chcieliby zapoznać się ze specyfiką pracy urzędu skarbowego. Na odwiedzających czekają fachowcy gotowi rozwiać wszelkie wątpliwości podatkowe. Z doświadczenia wiemy, że największym zainteresowaniem cieszą się informacje związane z rozliczeniem rocznym i w tym celu, w zależności od specyfiki urzędu i liczby odwiedzających, przygotowywane są specjalne stanowiska informacyjne lub prezentacje. Ujmując rzecz marketingowo - wiemy, kto nas wtedy odwiedza i przygotowujemy szyty na miarę harmonogram dnia. Dlatego właśnie sobota to idealny moment na wypełnienie podatkowego obowiązku, kiedy można bez pośpiechu wypełnić PIT pod czujnym okiem profesjonalistów, co z kolei minimalizuje ryzyko popełnienia błędu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK