| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnicy grożą protestem, jeśli rząd nie zmieni projektu ustawy emerytalnej

Celnicy grożą protestem, jeśli rząd nie zmieni projektu ustawy emerytalnej

Celnicy wysłali list otwarty do premiera, żądając w nim wznowienia prac nad emeryturami mundurowymi dla Służby Celnej. Jeśli premier nie zareaguje, celnicy grożą strajkiem.

Funkcjonariusze Służby Celnej wysłali list otwarty do premiera Donalda Tuska. Proszą w nim o realizację zobowiązania rządu zawartego w porozumieniu z 30 listopada 1998 r. oraz stanowiska strony rządowej z 30 stycznia 2008 r. w zakresie ustawowego uregulowania uprawnień funkcjonariuszy celnych, a w szczególności uprawnień emerytalnych na poziomie porównywalnym z innymi służbami mundurowymi.

Celnicy podkreślają, że obecnie trwają prace nad projektem ustawy o Służbie Celnej. Twierdzą też, że konieczne jest wprowadzenie zmian w projekcie tej ustawy, stosownie do stanowiska ministra pracy i polityki społecznej oraz innych zobowiązań strony rządowej złożonych w styczniu 2008 r. Celnicy domagają się uregulowania tej kwestii w projekcie ustawy o Służbie Celnej w formie przepisu przejściowego.

Jednocześnie funkcjonariusze na forum celnicy.pl ostrzegają, że przy braku realizacji postulatów od stycznia ubiegłego roku, kiedy to wskutek wieloletnich zaniedbań w Służbie Celnej został zablokowany cały kraj oraz wschodnia granica UE, już od 17 kwietnia mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze podmiotów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Bernard Waszczyk

Analityk rynku funduszy inwestycyjnych Open Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK