| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe deklaracje dla podatku od gier

Nowe deklaracje dla podatku od gier

Obowiązują nowe wzory formularzy dla podatku od gier, które należy stosować w rozliczeniu za pierwszy okres rozliczeniowy 2010 r.

Od 31 grudnia 2009 r. obowiązują nowe wzory deklaracji rozliczeniowych podatku od gier, które stanowią załączniki do rozporządzenia Ministra Finansów z 29 grudnia 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzoru deklaracji podatkowej dla podatku od gier Dz.U. Nr 226, poz. 1827.

Nowe wzory deklaracji POG-4 oraz POG-4/R należy stosować, począwszy od rozliczenia za pierwszy okres rozliczeniowy 2010 r.

Nowe formularze zostały wprowadzone z uwagi na fakt, że rozliczenie podatku od gier będzie dokonywane przez ogólnopolski system informatyczny zarządzany przez Służbę Celną. W związku z tym wyodrębniona została podstawowa część deklaracji pod nazwę POG-4. Zawiera ona części opisujące: miejsce i cel składania deklaracji, dane podatnika, dane o realizacji monopolu Państwa, informacje o załącznikach, zestawienie podatku, rozliczenie podatku, oświadczenie osoby uprawnionej do złożenia deklaracji, adnotacje urzędu celnego. Deklarację wypełniają wszyscy podatnicy wskazani w art. 42a ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

Dane identyfikacyjne podatnika pozostają bez zmian i określone są numerem NIP, występującym na każdym formularzu. Dodatkowo, w części dotyczącej miejsca i celu składania deklaracji przewidziano informację o numerze identyfikacyjnym organu, właściwego do złożenia deklaracji. Umożliwi to sprawne rejestrowanie i analizowanie danych.

Formularz POG-4R, stanowiący załącznik do POG-4, przeznaczony jest dla podatników podatku od na automatach o niskich wygranych i opłacających podatek od gier w formie części: dane podatnika, dane o zezwoleniu, obliczenie podatku od gier.

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Ksiegowosc.infor.pl
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK