| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany w Ordynacji podatkowej

Zmiany w Ordynacji podatkowej

17 czerwca weszła w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej. Ułatwiła komunikację drogą elektroniczną między organem a podatnikiem.

Po zmianach kontakty te odbywają się przez elektroniczną skrzynkę podawczą. Wprowadzono też nowe zasady dokonywania urzędowego poświadczenia odbioru oraz identyfikacji użytkownika systemów
teleinformatycznych za pomocą bezpiecznego podpisu lub profilu zaufanego ePUAP.

 

Nowelizacja Ordynacji podatkowej m.in. umożliwia składanie wniosków o interpretację prawa podatkowego w formie elektronicznej. W katalogu przepisów mających odpowiednie zastosowanie w sprawach dotyczących interpretacji indywidualnych dodano bowiem odwołanie do art. 168 O.p. Po zmianach wniosek o nterpretację prawa podatkowego można zatem wnosić za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę odawczą organu podatkowego, tak jak wszelkie inne wnioski, podania, żądania, wyjaśnienia, dwołania, zażalenia i ponaglenia.

 

Wymienione zmiany w Ordynacji podatkowej wynikają z nowych rozwiązań przewidzianych w ustawie z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

 

 Więcej na ten temat przeczytasz w Internetowym Serwisie Księgowego w artykule Jakie zasady komunikacji elektronicznej z organami podatkowymi obowiązują od 17 czerwca 2010 r.

 

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie audytu, podatków, księgowości, kadr i płac oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK