| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > PIT przez internet złożyło trzy razy więcej osób niż w 2010 r.

PIT przez internet złożyło trzy razy więcej osób niż w 2010 r.

Możliwość złożenia zeznania PIT przez internet cieszy się coraz większą popularnością. Składanie PITów przez internet wyraźnie jest na rękę Ministerstwu Finansów. W 2011 roku podatnicy złożyli już ponad 220 tys. PIT-ów przez internet; to niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku - poinformowało w 9 marca resort finansów.

 


Jak podał resort, w ramach akcji Szybki PIT chce dotrzeć do podatników z informacją, że istnieje możliwość składania zeznań podatkowych PIT przez internet.

 

Według ministerstwa wiedzę, jak składać PIT przez internet dostarcza filmowy poradnik "PIT przez internet" na kanale YouTube. W filmie krok po kroku pokazano, jak złożyć PIT przez internet za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.e-deklaracje.gov.pl lub za pośrednictwem aplikacji instalowanej na komputerze.

 

Oglądający dowiadują się też, jakie dane muszą przygotować oraz jak otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Ministerstwo podkreśla, że poradnik na ten temat został przygotowany także w formie papierowej, dostępnej w urzędach skarbowych w całej Polsce i na stronie www.szybkipit.pl. Oprócz broszury nt. rozliczeń online w serwisie zamieszczono także inne informacje przydatne w wypełnieniu rocznego zeznania.

 

W 2009 r. Ministerstwo Finansów wprowadziło możliwość składania druków PIT-37 za 2008 r. bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Ze względu na dużą popularność tej formy, w 2010 r. rozszerzono możliwość na formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. Z kolei w 2011 r. można po raz pierwszy bez podpisu przesyłać PIT-16, PIT-16a, PIT-19a i PIT-28.

 

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Michał Tchórzewski

Kierownik działu audytów SmartConsulting

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK