| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zwrot VAT podróżnym - zmiana rozporządzenia

Zwrot VAT podróżnym - zmiana rozporządzenia

Minimalna kwota łącznej wartości zakupów wraz z podatkiem od towarów i usług, wynikająca z imiennego dokumentu, wystawionego przez jednego sprzedawcę, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT zapłaconego przy nabyciu przez niego towarów, nadal będzie wynosić 200 zł.

Tak wynika z opublikowanego przez Ministerstwo Finansów projektu rozporządzenia w sprawie minimalnej łącznej wartości zakupów, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT. Rozporządzenie powinno wejść w życie 1 kwietnia 2011 r.

Projektowane rozporządzenie jest wykonaniem delegacji zawartej w art. 130 ust. 3 pkt 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w brzmieniu nadanym ustawą z 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach, która również wejdzie w życie 1 kwietnia 2011 r.

Przepis § 1 nowego rozporządzenia, poza poprawkami redakcyjnymi polegającymi na wykreśleniu wyrazu „imiennego”, jest analogiczny do przepisu § 1 rozporządzenia ministra finansów z 20 kwietnia 2004 r. w sprawie minimalnej łącznej wartości zakupów, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT.

W związku z tym minimalna kwota łącznej wartości zakupów wraz z podatkiem VAT wynikająca z dokumentu wystawionego przez jednego sprzedawcę, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT zapłaconego przy nabyciu przez niego towarów pozostanie na niezmienionym poziomie, wynosić będzie 200 zł.

Zobacz wskaźnik: Zwrot VAT podróżnym

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Komorniczak

Doradca podatkowy, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK