| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zwrot VAT podróżnym - zmiana rozporządzenia

Zwrot VAT podróżnym - zmiana rozporządzenia

Minimalna kwota łącznej wartości zakupów wraz z podatkiem od towarów i usług, wynikająca z imiennego dokumentu, wystawionego przez jednego sprzedawcę, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT zapłaconego przy nabyciu przez niego towarów, nadal będzie wynosić 200 zł.

Tak wynika z opublikowanego przez Ministerstwo Finansów projektu rozporządzenia w sprawie minimalnej łącznej wartości zakupów, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT. Rozporządzenie powinno wejść w życie 1 kwietnia 2011 r.

Projektowane rozporządzenie jest wykonaniem delegacji zawartej w art. 130 ust. 3 pkt 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w brzmieniu nadanym ustawą z 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach, która również wejdzie w życie 1 kwietnia 2011 r.

Przepis § 1 nowego rozporządzenia, poza poprawkami redakcyjnymi polegającymi na wykreśleniu wyrazu „imiennego”, jest analogiczny do przepisu § 1 rozporządzenia ministra finansów z 20 kwietnia 2004 r. w sprawie minimalnej łącznej wartości zakupów, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT.

W związku z tym minimalna kwota łącznej wartości zakupów wraz z podatkiem VAT wynikająca z dokumentu wystawionego przez jednego sprzedawcę, przy której podróżny może żądać zwrotu podatku VAT zapłaconego przy nabyciu przez niego towarów pozostanie na niezmienionym poziomie, wynosić będzie 200 zł.

Zobacz wskaźnik: Zwrot VAT podróżnym

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »