| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Punkty za rozliczanie PIT w Warszawie przy rekrutacji do przedszkoli

Punkty za rozliczanie PIT w Warszawie przy rekrutacji do przedszkoli

W tym roku dzieci rodziców, którzy rozliczają w Warszawie podatek dochodowy PIT, dostaną dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli w stolicy. W poniedziałek w Warszawie rozpoczęły się zapisy dzieci do przedszkoli oraz 6-latków do I klas szkół podstawowych.


Podobnie jak w latach ubiegłych zapisy prowadzone są z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Rodzice, którzy nie mają komputera lub nie potrafią wypełnić sami formularza, mogą się zgłosić do szkoły lub przedszkola, tam uzyskają pomoc.

Od 16 lutego do 8 marca rodzice dzieci, które już chodzą do przedszkoli, mieli czas na potwierdzenie woli kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Zapraszamy na serwis PIT 2011 >>

12 marca ruszyły zapisy dla dzieci, które wcześniej nie chodziły do przedszkola. Z myślą o właśnie takich dzieciach, urodzonych w latach 2007-2009, czyli trzy-, cztero- i pięciolatkach, miasto przygotowało ponad 13 tys. miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.

Pierwszeństwo przy przyjęciu mają dzieci 5-letnie. Od września ubiegłego roku pięciolatki muszą odbyć roczne przygotowanie przedszkolne. Przygotowanie takie może być prowadzone zarówno w przedszkolach, jak i w specjalnych oddziałach przedszkolnych w szkołach.

Z kolei - jak poinformowało biuro prasowe ratusza - z myślą o sześciolatkach przygotowano w Warszawie ponad 15 tys. miejsc w oddziałach przedszkolnych przy szkołach i w I klasach szkół podstawowych. Rok szkolny 2012/2013 będzie kolejnym, gdy o tym, czy dziecko 6-letnie pójdzie do szkoły, decydują rodzice. Wszystkie sześciolatki będą miały obowiązek rozpoczęcia nauki w I klasie szkoły podstawowej od 1 września 2014 r.

Zobacz aktywne wersje formularzy PIT >>

Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do dowolnej liczby przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Wypełniając aplikacje przedstawiają listę wybranych placówek ułożoną według swoich preferencji.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

TRILUX Polska Sp. z o. o.

ekspert z zakresu BHP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »