| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Kiedy złożyć informację IFT-2R

Kiedy złożyć informację IFT-2R

Do końca marca należy złożyć informację IFT-2R. Obowiązek ten mają płatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, którzy w roku podatkowym 2011 r. wypłacili innym podatnikom podatku dochodowego od osób prawnych niemającym siedziby lub zarządu w Polsce należności opodatkowane w sposób ryczałtowy.


Jakie należności uwzględnić w IFT-2R?

W informacji IFT-2/IFT-2R płatnik powinien wykazać kwoty wypłacone przez niego zagranicznym podatnikom (tj. podatnikom objętym w Polsce ograniczonym obowiązkiem podatkowym):

- z tytułu m.in. świadczeń: doradczych, księgowych, badania rynku, usług prawnych, usług reklamowych, zarządzania i kontroli, przetwarzania danych, usług rekrutacji pracowników i pozyskiwania personelu, gwarancji i poręczeń oraz świadczeń o podobnym charakterze (art. 21 ust. 1 updop),

- z tytułu należnych opłat za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w portach polskich przez zagraniczne przedsiębiorstwa morskiej żeglugi handlowej, z wyjątkiem ładunków i pasażerów tranzytowych,

- z tytułu dywidend i innych przychodów (dochodów) z udziału w zyskach osób prawnych w spółkach mających siedzibę w Polsce (art. 22 ust. 1 updop).

Aktywny formularz IFT-2/IFT-2R >>

W informacji IFT-2/IFT-2R wpisuje się także przychody uzyskane na terytorium Polski przez zagraniczne przedsiębiorstwa żeglugi powietrznej.

Informację tę składają dokonujący wypłat, również gdy na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub ustawy nie są obowiązani do poboru podatku (art. 26 ust. 3d w związku z art. 26 ust. 3 updop).

Pełna treść artykułu na ISK >>

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Pazik

Doradca podatkowy Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych w Poznaniu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK