| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W czwartek 21 czerwca Dzień Wolności Podatkowej

W czwartek 21 czerwca Dzień Wolności Podatkowej

W najbliższy czwartek przypada Dzień Wolności Podatkowej. Oznacza to, że symbolicznie od tego dnia statystyczny Kowalski przestaje pracować na rzecz rządu, a zaczyna pracować dla siebie i swojej rodziny - podali eksperci Centrum im. Adama Smitha.

Od roku 1997 Dzień Wolności Podatkowej wypada w okolicach 20 czerwca. Jak wskazali eksperci Centrum im. Adama Smitha, niewielkie reformy, takie jak obniżenie okładki rentowej czy wprowadzenie dwóch stawek podatku dochodowego dla obywateli w wysokości 18 proc. i 32 proc., nie przyniosły zauważalnych i pożądanych efektów.

Andrzej Sadowski powiedział, że polski system podatkowy jest nieefektywny i szkodliwy dla gospodarki. "Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten system zmienić" - podkreślił.

Robert Gwiazdowski dodał, że z powodu obecnego systemu podatkowego przedsiębiorcy traktują państwo jak wroga. "Z uwagi na zły system podatkowy polscy przedsiębiorcy traktują państwo jako wroga z uwagi na to, że przy pomocy podatków może zniszczyć on przedsiębiorców" - mówił. Dodał, że nie chodzi jedynie o wielkość podatków, ale i o interpretację przepisów podatkowych.

"Bez dwóch zdań system jest wrogi polskiej przedsiębiorczości. Ile jeszcze firm realizujących kontrakty dla rządu musi upaść (...), aby ten system został uznany za nieefektywny ekonomicznie i nieludzki" - zastanawiał się Sadowski.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK