| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zgłoszenia INTRASTAT - progi statystyczne na 2014 r.

Zgłoszenia INTRASTAT - progi statystyczne na 2014 r.

Jakie będą obowiązywały progi statystyczne (progi podstawowe i szczegółowe przewidziane dla przywozu i wywozu) zobowiązujące do zgłoszenia INTRASTAT w 2014 r.?

Ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2014, z którego wynika, że w 2014 r. nie zmienią się progi podstawowe i szczegółowe przewidziane dla przywozu i wywozu i określające obowiązki sprawozdawcze INTRASTAT podmiotów, które handlują z innymi państwami członkowskimi UE. W związku z powyższym w 2014 r. nadal ma obowiązywać w przywozie i wywozie próg podstawowy w wysokości 1 100 000 zł oraz próg szczegółowy dla przywozu 42 000 000 zł i dla wywozu 76 000 000 zł.

Zgłoszenia INTRASTAT tylko w formie elektronicznej

Przypomnijmy, że progi statystyczne zobowiązujące do zgłoszenia INTRASTAT w 2013 r. określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2013 (Dz.U. poz. 1391).

Zgodnie z tym rozporządzeniem podmioty, których obroty z państwami członkowskimi UE przekroczyły statystyczny próg podstawowy o wartości 1.100.000 zł w przywozie lub 1.100.000 zł w wywozie w poprzednim roku sprawozdawczym, oraz te, które w bieżącym roku sprawozdawczym przekroczą ten próg, są zobowiązane do podawania - dla tego rodzaju obrotu, dla którego próg został przekroczony, określonego zakresu danych w deklaracji INTRASTAT.

Podmioty, których obroty z państwami członkowskimi UE przekroczyły statystyczny próg szczegółowy o wartości 42.000.000 zł w przywozie lub 76.000.000 zł w wywozie w poprzednim roku sprawozdawczym, oraz te, które w bieżącym roku sprawozdawczym przekroczą ten próg, są zobowiązane do wypełniania - dla tego rodzaju obrotu, dla którego próg został przekroczony, wszystkich pól w deklaracji INTRASTAT.

System Intrastat - zasady związane ze zgłoszeniem Intrastat

reklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Olga Rzycka

Coach, trener, psycholog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »