| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Współczesny polski księgowy

Współczesny polski księgowy

Finansiści z całej Polski przez trzy miesiące walczyli o dominację w konkursie "Księgowi Przyszłości". Dzięki niemu mogli udowodnić, że są znakomitymi fachowcami doceniającymi także zabawę, jaką konkurs umożliwiał.

Pasjonaci sportów ekstremalnych, miłośnicy zwierząt, domorośli artyści sztuk wszelakich, nowocześni rodzice, fani zdrowego żywienia, aktywni sportowcy, kobiety z zarządów wielkich firm, mężczyźni odreagowujący zawodowy stres dzięki pieczeniu ciasteczek - to osoby, które na co dzień pracują jako księgowi. Stanowią dowód, iż utrwalany przez lata wizerunek nudnego, zasadniczego księgowego jest kompletnie nieprawdziwy. Konkurs „Księgowi Przyszłości” pokazał, że należy zaprzestać powielania stereotypu nudnych, zarozumiałych księgowych, ponieważ ten zawód, w trakcie ostatnich lat, mocno ewoluował i przeszedł znaczącą zmianę wizerunkową. Nasi uczestnicy udowodnili, że współcześni księgowi podążają za trendami, wdrażają do swej pracy nowoczesne technologie oraz posiadają niebanalne pasje, w których realizują się w czasie wolnym - komentuje Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova365 z firmy Soneta, współorganizator konkursu „Księgowi Przyszłości”.

W konkursie wzięło udział ponad 450 trzyosobowych drużyn, rywalizujących w rozwiązywaniu testów, umieszczonych na specjalnej platformie internetowej, dostępnej na portalu wwww.ksiegowiprzyszlosci.pl. Uczestnicy wykazywali się wiedzą i zdobywali nowe doświadczenia. Konkurs prowadzony był w dwóch równoległych edycjach - zawodowych księgowych i pretendujących do tego zawodu studentów. Uczestnicy udowodnili, że mają pojęcie nie tylko o VAT, odpisach i fakturach, ale równie sprawnie zarządzają czasem, pracują zespołowo, są kreatywni i potrafią przekonywać do swoich racji. W ścisłym finale nawet przed publicznością nie tracili opanowania. Dla mnie, jako organizatora konkursu, bardzo budujące jest to, że zarówno drużyny zawodowe, jak i te studenckie świetnie poradziły sobie z zadaniami, które sprawdzały nie tylko ich wiedzę i przygotowanie merytoryczne, ale również umiejętność współpracy. Wybór rywalizacji grupowej okazał się bardzo dobrą decyzją - powiedziała po finale dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Odpowiedzialność księgowego

Udział w kursach, szkoleniach i sympozjach a koszty podatkowe

Uroczysta Gala Finałowa stanowiła podsumowanie konkursu. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla warszawskich finansistów. Stylowe wnętrza Teatru Stanisławowskiego, mieszczącego się w Starej Pomarańczarni w Łazienkach Królewskich, zapełniły się księgowymi, a także przedstawicielami świata nauki i biznesu. Licznie reprezentowane były najlepsze uczelnie ekonomiczne i te mające finansowe kierunki w swojej studenckiej ofercie. Na bankiecie w Starej Pomarańczarni pojawili się również prezesi banków, klubów i stowarzyszeń zrzeszających ludzi biznesu i finansów oraz znane, warszawskie osobistości.


"Księgowymi Przyszłości" zostali:


EDYCJA ZAWODOWA:

I miejsce: „TAXandROSES” - Katarzyna Kuras, Maria Panasiuk, Emilia Serwicka

II miejsce: „MISP13” - Małgorzata Batko-Barnowska, Alina Hrynczuk, Justyna Stempel

III miejsce: „Perły Księgowości” - Agnieszka Jaworska, Alicja Łowczynkowska-Wójcik, Monika Łukaszewicz


EDYCJA STUDENCKA:

I miejsce: „Zbiegli Rewidenci” - Karol Ilba, Robert Obidziński, Katarzyna Trznadel

II miejsce: „RachuCiachu” - Joanna Celeda, Agnieszka Chrustowska, Paulina Gradzik

III miejsce: „Księgowe bez VAT” - Klaudia Krzan, Sylwia Panas, Małgorzata Żurek


NAGRODA SPECJALNA DLA FIRMY - pakiet enova365 o wartości 40 000 zł

Dr. Max - TAXandROSES


Polecamy: Samochód po zmianach od 1 kwietnia 2014 - multipakiet

Zapisz się na nasz newsletter

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK