| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zawieszono pobór podatku

Zawieszono pobór podatku

Minister finansów rozszerzył katalog zharmonizowanych wyrobów importowanych, które mogą być objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy

Nowe regulacje zawarte są w opublikowanym właśnie zmienionym rozporządzeniu w sprawie procedury zawieszenia poboru akcyzy i jej dokumentowania (Dz.U. nr 132, poz. 1114). Minister finansów określił w nim nowe towary, które mogą być objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy.Do importowanych wyrobów akcyzowych zharmonizowanych, które mogą być objęte tą procedurą, zaliczono niektóre wyroby korzystające ze zwolnienia. Dotyczy to wyrobów akcyzowych, które są zużywane do innych celów niż napędowe lub opałowe lub do produkcji paliw silnikowych lub olejów opałowych, takich jak m.in. węglowodory acykliczne, węglowodory cykliczne (np. cykloheksan, benzen, toluen).Jednocześnie wykreślony został przepis, który określał termin zakończenia procedury zawieszenia poboru akcyzy przy zwolnionym z tego podatku gazie płynnym w przypadku, gdy był on zużywany do innych celów niż do napędu samochodów.Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia, czyli wczoraj.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK