| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zawieszono pobór podatku

Zawieszono pobór podatku

Minister finansów rozszerzył katalog zharmonizowanych wyrobów importowanych, które mogą być objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy

Nowe regulacje zawarte są w opublikowanym właśnie zmienionym rozporządzeniu w sprawie procedury zawieszenia poboru akcyzy i jej dokumentowania (Dz.U. nr 132, poz. 1114). Minister finansów określił w nim nowe towary, które mogą być objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy.Do importowanych wyrobów akcyzowych zharmonizowanych, które mogą być objęte tą procedurą, zaliczono niektóre wyroby korzystające ze zwolnienia. Dotyczy to wyrobów akcyzowych, które są zużywane do innych celów niż napędowe lub opałowe lub do produkcji paliw silnikowych lub olejów opałowych, takich jak m.in. węglowodory acykliczne, węglowodory cykliczne (np. cykloheksan, benzen, toluen).Jednocześnie wykreślony został przepis, który określał termin zakończenia procedury zawieszenia poboru akcyzy przy zwolnionym z tego podatku gazie płynnym w przypadku, gdy był on zużywany do innych celów niż do napędu samochodów.Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia, czyli wczoraj.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Jadwiga Czarnowska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Wrocławski). Jest mgr ekonomii – uzyskała dyplom na Wydziale Gospodarki Narodowej w Katedrze Handlu Zagranicznego AE. Jest absolwentką również Alliance Française. Otrzymała w Paryżu francuski dyplom DS.-d’Etudes Françaises Modernes. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe jako kierownik działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw i resortu budżetowego oraz jako wykładowca kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej i finansów publicznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu praktycznego wykorzystania programów księgowych do zadań księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK