| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmienią się niektóre deklaracje

Zmienią się niektóre deklaracje

Minister finansów zmienił rozporządzenia w sprawie niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących podatników PIT oraz CIT.


Pod koniec każdego roku w Dzienniku Ustaw ukazuje się szczególnie dużo nowych przepisów związanych z procedurami podatkowymi. Wczoraj opublikowano kilka ważnych zmian w rozporządzeniach ministra finansów. I tak szef resortu zmienił rozporządzenie w sprawie zgłoszeń Intrastat. Regulacje te będą obowiązywały w przyszłym roku. Opublikowano je w Dzienniku Ustaw z tego roku nr 257, poz. 2154.

Minister finansów zmienił również rozporządzenie w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. nr 257, poz. 2155). Zmian dokonano również w rozporządzeniu dotyczącym wzorów oświadczeń, deklaracji czy informacji w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (Dz.U. nr 257, poz. 2156). Przepisy zawarte w obu tych rozporządzeniach wejdą natomiast w życie 1 stycznia przyszłego roku.

Przypomnijmy, że ostatnio opublikowano rozporządzenia ministra finansów, w których określone zostały ważne dla podatników VAT limity obowiązujące w przyszłym roku. I tak wartość sprzedaży wysyłkowej uprawniającej do uznania na terytorium kraju za dostawę towarów dokonaną poza terytorium kraju w 2006 roku określono w kwocie 137 000 zł (Dz.U. z tego roku nr 254, poz. 2135). Minister finansów wydał też rozporządzenie w sprawie kwoty uprawniającej do wyłączenia od podatku od towarów i usług wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (Dz.U. nr 254, poz. 2134).

Z nowego rozporządzenia wynika, że wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprawniająca w 2006 roku do wyłączenia od podatku od towarów i usług wynosi 39 200 zł. Także to rozporządzenie zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku W kolejnym rozporządzeniu określono wzór dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym (Dz.U. nr 254, poz. 2133). Zmieniono też rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz.U. nr 252, poz. 2126).
Krzysztof Tomaszewski

  

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »