| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmienią się niektóre deklaracje

Zmienią się niektóre deklaracje

Minister finansów zmienił rozporządzenia w sprawie niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących podatników PIT oraz CIT.


Pod koniec każdego roku w Dzienniku Ustaw ukazuje się szczególnie dużo nowych przepisów związanych z procedurami podatkowymi. Wczoraj opublikowano kilka ważnych zmian w rozporządzeniach ministra finansów. I tak szef resortu zmienił rozporządzenie w sprawie zgłoszeń Intrastat. Regulacje te będą obowiązywały w przyszłym roku. Opublikowano je w Dzienniku Ustaw z tego roku nr 257, poz. 2154.

Minister finansów zmienił również rozporządzenie w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. nr 257, poz. 2155). Zmian dokonano również w rozporządzeniu dotyczącym wzorów oświadczeń, deklaracji czy informacji w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (Dz.U. nr 257, poz. 2156). Przepisy zawarte w obu tych rozporządzeniach wejdą natomiast w życie 1 stycznia przyszłego roku.

Przypomnijmy, że ostatnio opublikowano rozporządzenia ministra finansów, w których określone zostały ważne dla podatników VAT limity obowiązujące w przyszłym roku. I tak wartość sprzedaży wysyłkowej uprawniającej do uznania na terytorium kraju za dostawę towarów dokonaną poza terytorium kraju w 2006 roku określono w kwocie 137 000 zł (Dz.U. z tego roku nr 254, poz. 2135). Minister finansów wydał też rozporządzenie w sprawie kwoty uprawniającej do wyłączenia od podatku od towarów i usług wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (Dz.U. nr 254, poz. 2134).

Z nowego rozporządzenia wynika, że wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprawniająca w 2006 roku do wyłączenia od podatku od towarów i usług wynosi 39 200 zł. Także to rozporządzenie zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku W kolejnym rozporządzeniu określono wzór dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym (Dz.U. nr 254, poz. 2133). Zmieniono też rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz.U. nr 252, poz. 2126).
Krzysztof Tomaszewski

  

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK