| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnicy nie będą zwalniani

Celnicy nie będą zwalniani

Ministerstwo Finansów zapowiada, że ewentualna reorganizacja Służby Celnej nie będzie oznaczała zwolnień funkcjonariuszy. MF obiecuje podjęcie działań gwarantujących miejsca pracy i obecne wynagrodzenia. Zapowiada też walkę z celnikami, którzy nadużywają przywilejów.

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu posłowie pytali Mariana Banasia, wiceministra finansów odpowiedzialnego za Służbę Celną, o plany reorganizacji tych służb.

– Sytuacja, kiedy co dwa, trzy lata przeprowadza się gruntowną przebudowę służb, a mamy z tym do czynienia w przypadku Służby Celnej i skarbowej, jest szkodliwa – mówił poseł Andrzej Gałażewski z PO. Jego zdaniem z nałożonych zadań służba celna wywiązuje się dobrze, tymczasem resort finansów zamierza odebrać jej uprawnienia związane z akcyzą i przekazać je urzędom skarbowym.

Wiceminister M. Banaś powiedział, że na razie nie dokonano żadnych zmian w służbie celnej, choć resort prowadzi szczegółowe analizy dotyczące jej funkcjonowania. Mają one na celu usprawnienie między innymi szczególnego nadzoru podatkowego i poboru akcyzy. Zapewnił, że ewentualne zmiany są konsultowane ze związkami zawodowymi oraz przedsiębiorcami, którzy podlegają szczególnemu nadzorowi podatkowemu.

– Jakiekolwiek zmiany nie będą odbywać się kosztem utraty miejsc pracy. W przypadku podjęcia decyzji o zmianach zostaną podjęte wszelkie działania, aby każdy pracujący obecnie funkcjonariusz celny i zatrudniony w służbie celnej miał zagwarantowane miejsce pracy z zachowaniem dotychczasowego uposażenia – obiecał wiceminister M. Banaś.

Zapowiedział także walkę z jego zdaniem niepokojącym i patologicznym zjawiskiem, które ostatnio dotyka służbę celną. Chodzi o wielomiesięczne zwolnienia lekarskie, na których przebywają funkcjonariusze celni.

Marcin Musiał


reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Olga Rzycka

Coach, trener, psycholog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »