| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnicy nie będą zwalniani

Celnicy nie będą zwalniani

Ministerstwo Finansów zapowiada, że ewentualna reorganizacja Służby Celnej nie będzie oznaczała zwolnień funkcjonariuszy. MF obiecuje podjęcie działań gwarantujących miejsca pracy i obecne wynagrodzenia. Zapowiada też walkę z celnikami, którzy nadużywają przywilejów.

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu posłowie pytali Mariana Banasia, wiceministra finansów odpowiedzialnego za Służbę Celną, o plany reorganizacji tych służb.

– Sytuacja, kiedy co dwa, trzy lata przeprowadza się gruntowną przebudowę służb, a mamy z tym do czynienia w przypadku Służby Celnej i skarbowej, jest szkodliwa – mówił poseł Andrzej Gałażewski z PO. Jego zdaniem z nałożonych zadań służba celna wywiązuje się dobrze, tymczasem resort finansów zamierza odebrać jej uprawnienia związane z akcyzą i przekazać je urzędom skarbowym.

Wiceminister M. Banaś powiedział, że na razie nie dokonano żadnych zmian w służbie celnej, choć resort prowadzi szczegółowe analizy dotyczące jej funkcjonowania. Mają one na celu usprawnienie między innymi szczególnego nadzoru podatkowego i poboru akcyzy. Zapewnił, że ewentualne zmiany są konsultowane ze związkami zawodowymi oraz przedsiębiorcami, którzy podlegają szczególnemu nadzorowi podatkowemu.

– Jakiekolwiek zmiany nie będą odbywać się kosztem utraty miejsc pracy. W przypadku podjęcia decyzji o zmianach zostaną podjęte wszelkie działania, aby każdy pracujący obecnie funkcjonariusz celny i zatrudniony w służbie celnej miał zagwarantowane miejsce pracy z zachowaniem dotychczasowego uposażenia – obiecał wiceminister M. Banaś.

Zapowiedział także walkę z jego zdaniem niepokojącym i patologicznym zjawiskiem, które ostatnio dotyka służbę celną. Chodzi o wielomiesięczne zwolnienia lekarskie, na których przebywają funkcjonariusze celni.

Marcin Musiał


Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Michał Koralewski

Aplikant radcowski, ekspert w dziedzinie prawa handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK