| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ulgi dla zatrudniających więźniów

Ulgi dla zatrudniających więźniów

Przywięzienne zakłady nie będą musiały wpłacać do urzędów skarbowych należności VAT. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmian ustawy o zatrudnieniu osób pozbawionych wolności. Proponowane zmiany przewidują m.in. rozszerzenie katalogu podmiotów mogących ubiegać się o przyznanie statusu przywięziennego zakładu pracy.Ulga i zatrudnienie

Uprawnienia do wszystkich zwolnień przysługiwałyby, tak jak obecnie, w przypadku co najmniej 50 proc. udziału osób pozbawionych wolności w zatrudnieniu ogółem. Chodzi tu m.in. o zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych, opłat z tytułu użytkowania lub użytkowania wieczystego gruntów stanowiących własność Skarbu Państwa czy wpłat na PFRON.


W przypadku, gdy średnioroczne zatrudnienie osób pozbawionych wolności w przeliczeniu na pełne etaty byłoby mniejsze niż 50 proc. ogółu zatrudnionych, zwolnienie z podatku dochodowego nie przysługiwałoby, a pozostałe zwolnienia wyniosłyby 50 proc.


Zwolnienia nie przysługiwałyby w ogóle, jeśli zatrudnienie osadzonych w przeliczeniu na pełne etaty wyniosłoby mniej niż 35 proc. ogółu zatrudnionych.


Projekt został przekazany do uzgodnień międzyresortowych. Przewiduje się, że skutek finansowy dla budżetu państwa z tytułu przywrócenia ulgi w VAT w skali roku będzie wynosił ok. 10 mln złotych.Ewa Matyszewska

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK