| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wzrosną stawki opłaty skarbowej

Wzrosną stawki opłaty skarbowej

Od 2007 roku od udzielenia pełnomocnictwa opłatę skarbową będzie trzeba uiścić z chwilą złożenia dokumentu w organie administracji publicznej. Wzrośnie też stawka opłaty.


Zgodnie z nowym projektem ustawy o opłacie skarbowej przygotowanym przez Ministerstwo Finansów, od przyszłego roku znikną znaki opłaty skarbowej. Zamiast tego będzie trzeba zwyczajnie płacić.Zmiany dotyczą między innymi opłat od dokumentów stwierdzających udzielenie pełnomocnictwa. Obowiązkiem uiszczenia opłaty w tym przypadku zostaną objęte wyłącznie te dokumenty, które składane są w sprawach z zakresu administracji publicznej i w postępowaniu sądowym. Dziś opłatą objęte są wszystkie pełnomocnictwa.Po zmianach obowiązek zapłaty opłaty skarbowej powstanie od dokumentów stwierdzających udzielenie pełnomocnictwa lub prokury oraz od ich odpisów, wypisów, kopii – z chwilą złożenia dokumentu w organie administracji publicznej lub podmiocie wypełniającym zadania administracji publicznej albo w sądzie.Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów opłatę skarbową od pełnomocnictwa uiszcza się w z chwilą wystawienia (sporządzenia) dokumentu.Dziś, sporządzając pełnomocnictwo, naklejamy tylko znaczek na ten dokument. Od 1 stycznia 2007 r. procedura się zmieni i prawdopodobnie trochę skomplikuje. Trzeba będzie pofatygować się do danego organu, aby uiścić należną kwotę, chyba że Ministerstwo Finansów zaproponuje inne rozwiązanie. Na razie jeszcze go nie znamy. Ewa Matyszewska


ewa.matyszewska@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK