| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy adres internetowy dla e-deklaracji

Nowy adres internetowy dla e-deklaracji

Nowelizacja Ordynacji podatkowej wprowadziła możliwość składania e-deklaracji. Aby z niej skorzystać, trzeba wejść na stronę e-poltax.mf.gov.pl.


Tego dnia weszły również w życie rozporządzenia do Ordynacji. Projekty tych rozporządzeń, które można było znaleźć na stronach interentowych Ministerstwa Finansów, przewidywały m.in., że deklaracje podatkowe w formie elektronicznej będą przesyłane za pomocą strony internetowej www.e-deklaracje.mf.gov.pl, a na stronie internetowej www.e-podatki.gov.pl miał być udostępniony specjalny interfejs (projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie struktury logicznej i podań składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, sposobu przesyłania deklaracji i podań za pomocą tych środków... z 3 sierpnia). Oba adresy nie działają, ponieważ zarówno obsługa deklaracji elektronicznych, jak i aplikacja off-line znajdują się pod nowym adresem https: //e-poltax.mf.gov.pl i z tego linku należy korzystać.

W wyjaśnieniu przesłanym do Gazety Prawnej Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że aby otrzymać zaświadczenie (na druku ZAS-E1), które umożliwia składanie deklaracji, nie wystarczy wypełnić tylko zawiadomienia na druku ZAW-E1.

Resort podkreśla, że urząd skarbowy wyda zaświadczenie dopiero po otrzymaniu i zweryfikowaniu dokumentu ZAW-E2, składanego w formie elektronicznej z Portalu dla Podatni- ka (https://e-poltax.mf.gov.pl), przez osobę upoważnioną, posiadającą podpis elektroniczny (kwalifikowany certyfikat). Zgłoszenie to jest potwierdzeniem woli składania deklaracji przez osobę upoważnioną.

Wyjaśnienie Ministerstwa Finansów dotyczy jedynie tekstu pt. Jak złożyć e-deklarację z 10 sierpnia. Informujemy, że kierując się przepisami wymienionego projektu rozporządzenia, nieświadomie podawaliśmy błędne dane stron internetowych również w artykułach z 14, 16 i 17 sierpnia.

Łukasz Zalewski

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK