| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy adres internetowy dla e-deklaracji

Nowy adres internetowy dla e-deklaracji

Nowelizacja Ordynacji podatkowej wprowadziła możliwość składania e-deklaracji. Aby z niej skorzystać, trzeba wejść na stronę e-poltax.mf.gov.pl.


Tego dnia weszły również w życie rozporządzenia do Ordynacji. Projekty tych rozporządzeń, które można było znaleźć na stronach interentowych Ministerstwa Finansów, przewidywały m.in., że deklaracje podatkowe w formie elektronicznej będą przesyłane za pomocą strony internetowej www.e-deklaracje.mf.gov.pl, a na stronie internetowej www.e-podatki.gov.pl miał być udostępniony specjalny interfejs (projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie struktury logicznej i podań składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, sposobu przesyłania deklaracji i podań za pomocą tych środków... z 3 sierpnia). Oba adresy nie działają, ponieważ zarówno obsługa deklaracji elektronicznych, jak i aplikacja off-line znajdują się pod nowym adresem https: //e-poltax.mf.gov.pl i z tego linku należy korzystać.

W wyjaśnieniu przesłanym do Gazety Prawnej Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że aby otrzymać zaświadczenie (na druku ZAS-E1), które umożliwia składanie deklaracji, nie wystarczy wypełnić tylko zawiadomienia na druku ZAW-E1.

Resort podkreśla, że urząd skarbowy wyda zaświadczenie dopiero po otrzymaniu i zweryfikowaniu dokumentu ZAW-E2, składanego w formie elektronicznej z Portalu dla Podatni- ka (https://e-poltax.mf.gov.pl), przez osobę upoważnioną, posiadającą podpis elektroniczny (kwalifikowany certyfikat). Zgłoszenie to jest potwierdzeniem woli składania deklaracji przez osobę upoważnioną.

Wyjaśnienie Ministerstwa Finansów dotyczy jedynie tekstu pt. Jak złożyć e-deklarację z 10 sierpnia. Informujemy, że kierując się przepisami wymienionego projektu rozporządzenia, nieświadomie podawaliśmy błędne dane stron internetowych również w artykułach z 14, 16 i 17 sierpnia.

Łukasz Zalewski

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Taraszewska

PR-imo public relations

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »