| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Audytorzy wewnętrzni z wyższymi kwalifikacjami

Audytorzy wewnętrzni z wyższymi kwalifikacjami

Dziś rozpoczyna się cykl wykładów i warsztatów dla audytorów z sektora finansów publicznych.


Szkolenia w ramach programu Transition Facility prowadzone będą do końca przyszłego roku. Jak informuje Bożena Zwolenik, dyrektor Departamentu Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego w Ministerstwie Finansów, pierwsze szkolenia rozpoczynają się dziś w Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Ich tematyka będzie obejmowała zagadnienia z zakresu zarządzania ryzykiem, metodologii prowadzenia audytu, w tym środków pomocowych UE i audytu IT.

– Szkolenia będą realizowane nie tylko w formie wykładów, ale również – dla dostarczenia wiedzy praktycznej – w formie ćwiczeń i warsztatów, podczas których audytorzy będą analizować konkretne przypadki z praktyki – dodaje nasza rozmówczyni.

Podkreśla, że do udziału w szkoleniach zakwalifikowano już ponad 300 osób. Zainteresowani mogą jeszcze się zgłaszać. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.mf.gov.pl w zakładce – Koordynacja kontroli finansowej i audytu wewnętrznego. Szansę wzięcia udziału w szkoleniach będą miały osoby, które pozytywnie zdadzą w październiku ustny egzamin na audytora wewnętrznego i otrzymają certyfikat MF.

– Rozpoczynający się projekt szkoleniowy obejmie około 2200 audytorów wewnętrznych oraz ponad 600 kierowników jednostek – przypomina Bożena Zwolenik.

Agnieszka Pokojska

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK