| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Audytorzy wewnętrzni z wyższymi kwalifikacjami

Audytorzy wewnętrzni z wyższymi kwalifikacjami

Dziś rozpoczyna się cykl wykładów i warsztatów dla audytorów z sektora finansów publicznych.


Szkolenia w ramach programu Transition Facility prowadzone będą do końca przyszłego roku. Jak informuje Bożena Zwolenik, dyrektor Departamentu Koordynacji Kontroli Finansowej i Audytu Wewnętrznego w Ministerstwie Finansów, pierwsze szkolenia rozpoczynają się dziś w Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Ich tematyka będzie obejmowała zagadnienia z zakresu zarządzania ryzykiem, metodologii prowadzenia audytu, w tym środków pomocowych UE i audytu IT.

– Szkolenia będą realizowane nie tylko w formie wykładów, ale również – dla dostarczenia wiedzy praktycznej – w formie ćwiczeń i warsztatów, podczas których audytorzy będą analizować konkretne przypadki z praktyki – dodaje nasza rozmówczyni.

Podkreśla, że do udziału w szkoleniach zakwalifikowano już ponad 300 osób. Zainteresowani mogą jeszcze się zgłaszać. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.mf.gov.pl w zakładce – Koordynacja kontroli finansowej i audytu wewnętrznego. Szansę wzięcia udziału w szkoleniach będą miały osoby, które pozytywnie zdadzą w październiku ustny egzamin na audytora wewnętrznego i otrzymają certyfikat MF.

– Rozpoczynający się projekt szkoleniowy obejmie około 2200 audytorów wewnętrznych oraz ponad 600 kierowników jednostek – przypomina Bożena Zwolenik.

Agnieszka Pokojska

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK