| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W styczniu poznamy Księgowego Roku 2006

W styczniu poznamy Księgowego Roku 2006

W styczniu przyszłego roku ogłoszony zostanie zwycięzca VIII edycji Konkursu Księgowy Roku 2006. O tytuł ten ubiegało się w czasie przeprowadzonych już półfinałów i finałów 50 specjalistów.


Na zamku w Książu odbył się półfinał i finał Konkursu Księgowy Roku 2006 zorganizowanego przez Sage Symfonia, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Grupę Wydawniczą INFOR. W tegorocznej edycji oba te etapy zostały połączone i przeprowadzone w czasie jednego spotkania. Najpierw 50 najlepszych uczestników rundy eliminacyjnej wzięło udział w teście. Osoby te zostały wyłonione spośród 6209 uczestników, którzy przystąpili do konkursu.


Jak przyznał przewodniczący rady programowej, prof. dr hab. Zbigniew Luty, wybór półfinalistów był zadaniem niezwykle trudnym, ponieważ poziom rywalizacji w rundzie eliminacyjnej był bardzo wysoki. Jury miało więc duże problemy, aby wytypować tych najlepszych.


- Pytania z rundy eliminacyjnej obejmowały dość duży zakres wiedzy. Nie tylko rachunkowość finansową i zarządczą, ale również podatki - wyjaśnił nasz rozmówca.


Spośród 50 uczestników współzawodnictwa zostało wyłonionych 5 finalistów. Najlepszymi okazali się: Marcin Brodacki z Wrocławia, Krystyna Michaluk ze Szczecina, Ewa Misiaczek z Katowic, Renata Rejmicz z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Wiesława Załuska z Łomży. W godzinach wieczornych odbył się kolejny etap konkursu - finał. Został on zorganizowany na wzór teleturnieju składającego się z sześciu konkurencji. Ten etap odbywał się w obecności publiczności, co przysparzało dodatkowych trudności uczestnikom.


Według profesora Lutego finaliści wykazali bardzo wysoki poziom wiedzy. Nazwisko najlepszego poznamy w styczniu przyszłego roku, podczas Balu Księgowych, który odbędzie się w Warszawie. Jedno jest pewne: tegoroczny tytuł Księgowego Roku otrzyma kobieta. W ścisłym finale walkę o zwycięstwo stoczyły trzy kobiety: Krystyna Michaluk, Ewa Misiaczek i Renata Rejmicz. Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzyma m.in. 25 tys. zł, telewizor LCD i notebook.

Agnieszka Pokojska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »