| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Resort bezpłatnie przeszkoli audytorów

Resort bezpłatnie przeszkoli audytorów

Resort finansów organizuje bezpłatne szkolenia dla osób, które chcą wziąć udział w egzaminie na Certyfikat Audytorów Systemów Informatycznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.


Ministerstwo Finansów organizuje bezpłatne szkolenia dla 150 audytorów wewnętrznych, którzy chcą przystąpić do międzynarodowego egzaminu CISA (Certyfikat Audytorów Systemów Informatycznych). Jak twierdzi Bożena Zwolenik, dyrektor departamentu koordynacji kontroli finansowej i audytu wewnętrznego, w szkoleniu mogą wziąć udział osoby posiadające uprawnienia do wykonywania zawodu audytora wewnętrznego, zatrudnione w komórce audytu wewnętrznego w jednostce sektora finansów publicznych. Konieczna jest również biegła znajomość języka angielskiego.

- Ci, którzy spełniają te kryteria, do 31 stycznia mogą przesyłać swoje zgłoszenia w formie elektronicznej na adres: Krzysztof.Polomski@mofnet.gov.pl - dodaje nasza rozmówczyni. Formularz w formie elektronicznej umieszczony jest na stronie internetowej ministerstwa www.mf.gov.pl.

Międzynarodowy tytuł certyfikowanego audytora systemów informatycznych zgodnie z aktualnymi brzmieniem art. 58 ustawy o finansach publicznych daje prawo do obejmowania stanowisk audytora wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych. Jednak osoby, które chcą zdobyć ten tytuł, muszą spełnić określone warunki.

Radosław Kaczorek, prezes Stowarzyszenia do spraw Audytu i Kontroli Systemów Informatycznych (Polski Oddział ISACA) podkreśla, że aby uzyskać certyfikat kandydaci muszą wykazać minimum 5 lat doświadczenia (potwierdzonego przez pracodawcę) w dziedzinie audytu, kontroli lub bezpieczeństwa systemów informatycznych.

- Od tej zasady istnieją pewne odstępstwa. Na przykład praca związana z informatyką lub w audycie operacyjnym albo finansowym może zastąpić maksymalnie rok doświadczenia w audycie systemów informatycznych - wyjaśnia nasz rozmówca. Doświadczenie musi być dodatkowo zdobyte w okresie 10 lat poprzedzających ubieganie się o certyfikat lub w ciągu 5 lat od daty zdania egzaminu.

W Polsce egzamin CISA jest organizowany dwa razy w roku, w czerwcu i w grudniu. Osoby, które przystępują do egzaminu, muszą odpowiedzieć na 200 pytań.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ SZKOLENIA
W szkoleniu organizowanym przez Ministerstwo Finansów uczestniczyć mogą osoby, które: 
- posiadają uprawnienia do wykonywania zawodu audytora wewnętrznego, 
- są zatrudnione w komórce audytu wewnętrznego w jednostce sektora finansów publicznych, 
- posługują się biegle w mowie i piśmie językiem angielskim, 
- posiadają wiedzę w zakresie informatyki w stopniu zaawansowanym, 
- są zainteresowane przystąpieniem do egzaminu CISA.

Agnieszka Pokojska

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK