| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Pracownicy bez wyższego wykształcenia także będą mogli znaleźć pracę w nowej skarbówce

Pracownicy bez wyższego wykształcenia także będą mogli znaleźć pracę w nowej skarbówce

Brak wyższego wykształcenia nie będzie przeszkodą w zatrudnieniu w Krajowej Administracji Skarbowej. Z dniem 31 grudnia 2007 r. wszyscy pracownicy skarbówki i służby celnej automatycznie przejdą do pracy w nowej administracji.



Bez ograniczeń dla związków

Z planowanych zmian w projekcie ustawy o KAS zapewne ucieszą się przedstawiciele związków zawodowych. Pierwotny projekt zakładał, że w KAS będzie mógł funkcjonować tylko jeden związek zawodowy. Teraz resort finansów wycofuje się z tego pomysłu.



Według przedstawicieli MF, żaden pracownik spełniający wymogi formalne i prawidłowo wypełniający dotychczasowe obowiązki nie ma podstaw do obaw, że nie zostanie mu zaproponowana praca w administracji skarbowej. Prawidłowość posunięć personalnych będzie możliwa do oceny przez wszystkie funkcjonujące w resorcie związki zawodowe, gdyż projekt zakłada zachowanie pełnego pluralizmu związkowego.



O wszystkich zmianach w projekcie ustawy o KAS poinformowali pod koniec kwietnia Marian Banaś, szef służby celnej, podsekretarz stanu w MF, Paweł Banaś, generalny inspektor kontroli skarbowej, podsekretarz stanu w MF, oraz Jerzy Tchórzewski, wicedyrektor Departamentu Administracji Podatkowej, którzy uczestniczyli w X Walnym Zebraniu Delegatów Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ Solidarność.



Ważne!

Od 1 stycznia 2008 r. ma zostać powołana Krajowa Administracja Skarbowa. Ma ona powstać z połączenia dzisiejszych urzędów i izb skarbowych oraz urzędów i izb celnych



Ewa Matyszewska


ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »