| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Norweski urząd podatkowy: Polacy są winni miliony euro

Norweski urząd podatkowy: Polacy są winni miliony euro

Norweski Główny Urząd Podatkowy (Sentralskattekontoret - SSK) szacuje, że Polacy pracujący w Norwegii są mu winni co najmniej 6,9-8,1 mln euro w postaci niezapłaconych podatków od dochodów uzyskiwanych w tym kraju.


Dług ten wynika z faktu, że część obywateli polskich podejmujących pracę w Norwegii, zakłada jednoosobowe spółki, podpisując kontrakty z norweskimi inwestorami i realizując ich zlecenia. W myśl przepisów, jednoosobowe spółki mogą funkcjonować w Norwegii przez 18 miesięcy, zwolnione z podatków.Tymczasem - jak oświadczył dyrektor wydziału zagranicznego SSK Tor Helge Langfeldt - polskie jednoosobowe spółki nie podejmują w Norwegii działalności gospodarczej. Ich właściciele zatrudniają się jak zwykli pracownicy, którzy powinni płacić podatki od swoich zarobków. Wypowiedź Langfeldta, przytoczona w poniedziałek przez stołeczny dziennik "Aftenposten", opiera się na wynikach analizy działań tysiąca polskich firm jednoosobowych, przeprowadzonej przez SSK.Langfeldt stwierdził, że norweski fiskus nie wie też, czy jednoosobowe firmy są opodatkowane w Polsce, czy też nie. Norwedzy bowiem nie otrzymują od strony polskiej informacji na ten temat.Michał Haykowskireklama

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »