| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Inwestor uzyska więcej informacji w internecie

Inwestor uzyska więcej informacji w internecie

Od 2008 roku spółki giełdowe będą musiały publikować szczegółowe informacje o działalności, m.in. dotyczące sprawozdawczości, na swoich stronach internetowych.

Rada Nadzorcza Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie przyjęła nowe zasady ładu korporacyjnego. Chodzi o Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW. Zaczną one obwiązywać od 1 stycznia 2008 r.Dokument zawiera zbiór zasad ładu korporacyjnego i norm kształtowania relacji spółek giełdowych z otoczeniem rynkowym. Nakazuje m.in., aby w ramach rady nadzorczej funkcjonował komitet audytu. W jego skład powinien wchodzić co najmniej jeden członek niezależny od spółki i podmiotów pozostających, który posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości i finansów. W spółkach, w których rada nadzorcza składa się z minimalnej wymaganej przez prawo liczby członków, zadania komitetu mogą być wykonywane przez radę nadzorczą.Zakres zadań i funkcjonowania komitetu działających w radzie nadzorczej podany jest w załączniku nr 1 do zaleceń Komisji Europejskiej z 15 lutego 2005 r.Według tych wytycznych komisja powinna służyć pomocą radzie nadzorczej m.in. w zakresie: kontrolowania rzetelności informacji finansowych przedstawianych przez spółkę, w szczególności poprzez przegląd prawidłowości stosowania metod rachunkowości. Musi również monitorować obiektywizm i niezależność biegłego rewidenta badającego sprawozdania spółki.Nowy kodeks duży nacisk kładzie na informowanie inwestorów o spółce. W dokumencie pojawił się szczegółowy wykaz informacji, które spółka będzie musiała umieszczać na swojej stronie internetowej. Najpóźniej od 1 stycznia 2009 r. wszystkie te informacje będą musiały być zamieszczane na stronie internetowej spółki również w języku angielskim.

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »